tiki - mruganie oczami

napisał/a: mika22 2007-11-29 15:29
Witam. Mój tata od jakiegoś roku ma problem z tikami. Chodzi o tiki nerwowe które polegają na tym że bardzo mruga oczami. Jest to głównie sposowowane stresem . Był u lekarza który przepisał mu roznorodne tabletki. Ale to nic nie pomogło, teraz doszlo nawet do takiej sytuacji ze zamykaja mu sie oczy i nie moze ich przez jakis czas otworzyć. Bardzo prosze , jesli ktos zna jakies sposoby wyleczenia czy leki niech napisze. Byłabym bardzo wdzięczna
napisał/a: daria211 2007-12-18 17:01
czesc moj chlopak ma podobny problem jeszcze nie byl z tym u lekarza ale moze to tez trik nerwowy. A bylas z tata u okulisty moze warto sprobowac moze to nie trik nerwowy warto zbadac kazda mozliwosc
ja mojego chlopaka wlasnie zamierzam wygonic do okulisty tez widze ze go to meczy takie ciagle mruganie czasami mu to przechodzi ale czsami wraca. Sprobuj z tata pojsc do okulisty moze to jakas choroba oczu pozrdrawiam pa :PPP
napisał/a: Mrygacz 2008-02-04 19:46
Hej !! Zwróć uwagę na mój nick. Jak myslisz skąd mi sie wziął. Jest to również moja ksywa wśród kumpli i przyjaciół. Masz racje jest to czasami naprawde bardzo uciążliwe. Niekiedy miałem już nawet wrażenie, że mi sie oko zatarło. Ten trik wystepował u mnie często kiedyś, teraz już wystepuje u mnie dosyć żadko. Najlepiej aby twój tata udał się do lekarza bo to jest nic innego jak odruchy nerwicowe. Powinno z czasem minąć lub zmniejszyć nasilenie tak jak mi.
napisał/a: oska82 2008-02-29 10:21
ja mialam podobny problem kiedy byłam nastolatką , nie mrugałam ale tak dziwnie wywijałam oczami , mój brat też mrugał i to dosyc długo ale z wiekiem nam to minęło...
napisał/a: magik44 2008-09-12 17:24
ja mam podobny problem mam 15 lat i odkad pamietam to mocno mrugam oczami, śmieja się ze mnie koledzy nawet rodzina, co mam z tym robic do jakiego specjalisty isc neurolog, okulista
napisał/a: dorunia1 2008-09-16 14:06
WITAJCIE "TIKARZE" :))

JA MAM PROBLEM Z MOJA 9 LETNIA CORKA. ALE NIE MRUGA TYLKO SIE NERWOWO PREZY . ROBI TAK GDY JEST NERWOWA ALRE TEZ GDY SIE CIESZY... CHCE ISC Z NIA DO PSYCHIATRY DZIECECEGO.. CIEKAWE CO POWIE. PISZCIE JESLI MACIE PODOBNE PROBLEMY....
POZDRAWIAM:)))
napisał/a: kameleonn4 2008-09-18 20:01
witam wszystkich mrugaczy ,mój synek ma teraz 15 lat i od czterech lat ,wydeptuje droge do lekarza specjalisty neurologa ,na poczatku to były takie nie kontrolowane ruchy ramion głowy ,teraz to jest mruganie oczami .bierze leki jest ok ,nikt z niego sie nie wysmiewa i tp .ale jak długo --nikt nie zna odpowiedzi.. Polecam panią prof.K-ce ul.Jana, moze komus chociaz troszke ulży - mój email czech200565@wp.pl -moge podzielic sie opiniami-pozdrawiam wszystkich i zycze jak najwiecej dni bez mrugania
napisał/a: minimanimo 2015-03-01 00:08
Nie wiem ile w tym prawdy, ale podobno... to mogą być niedobory niektórych witamin. Tutaj można o tym przeczytać: http://medyczny-blog.blogspot.com/2015/02/nerwica-przyczny-objawy-i-leczenie.html . Wygląda na wiec na to, że uzupełniając niedobory można sobie pomóc w leczeniu.