Tiki, mimowolne ruchy kończyn, skurcze

napisał/a: Daniel199307 2015-09-26 01:41
Witam, zdecydowałem sie napisać tutaj bo już nie wiem co mam zrobić.. Dzisiaj już mam dosc, wpisalem na google cokolwiek i tak trafilem na to forum. Jestem można powiedzieć na skraju załamania nerwowego, ale do rzeczy.
Mam na imię Daniel, lat 22. Stwierdzono u mnie padaczkę w wieku ok. 13-14 lat. Tylko przez to że postanowiłem zapalić sobie pierwszy raz "zioło" z kolegami. Tydzień później doslalem pierwszy atak w nocy podczas snu, a drugi atak tydzień po pierwszym ataku i wtedy rodzice zaczęli leczenie mnie.
Historia zaczyna się jednak o wiele, wiele wcześniej.
Już w podstawówce (ok. 4-5 klasy) zauważyłem dziwne zmiany w zachowaniu mojego ciała. Tak jakbym tracił nad nim kontrole. Początkowo tylko na boisku i na lekcjach w-f, czyli podczas wysiłku. Ciężko mi jest to opisać, ale w tych sytuacjach tak jakbym stracił na parę setnych sekundy przytomność.
Nic nie mówiłem rodzicom, ponieważ myślałem że to przejdzie czy coś, zresztą w 90%-ach wstydziłem się to komukolwiek powiedzieć. I tak nie przeszło aż do gimnazjum, kiedy to dostałem te dwa ataki.

Do tej pory nie miałem ani jednego ataku padaczki (prócz tych dwóch). To co mam charakteryzuje się tikami, odruchami, wzdrygnieciami oraz skurczami mięśni. Tak jak już pisalem podczas wysiłku oraz stresu. Ale niekiedy nawet jest tak ze spokojnie sobie robie jedzenie czy coś lub nawet tylko siedze na kanapie przed TV i jest taki nagły skurcz całego ciała (wzdrygniecie). Niekiedy nawet potrafie taki maly atak dostac ze trace rownowage i upadam.
Wstyd się przyznać, ale nasilone są te tiki na "kacu".
Z biegiem czasu, tj. do teraz, tiki, odruchy się nasilają.
Dlatego pisze tutaj. Sam nie wiem po co... Chciałbym wyzdrowieć, nawet jeśli miałoby to trwać 10 lat i kosztować 200tyś..
Przez tą chorobę odpuscilem sobie wszelkie sporty drużynowe.
Biorę od paru lat Depakine Chrono (rano i wieczorem).

Dziękuje za poświęcenie czasu na przeczytanie tego i z góry za wszelką pomoc, Daniel93
napisał/a: _Adam 2015-10-29 17:14
Ciężko coś doradzić przez Internet. Uważam, że powinieneś udać się do neurologa i przejść gruntowną diagnostykę tj. TK, RMI, EEG. Poza tym powinieneś unikać sytuacji które nasilają objawy i prowadzić uregulowany tryb życia.