tętniak zatok przynosowych?

napisał/a: radek07 2013-02-17 00:48
Witam, chcialbym sie dowiedziec czy istnieje takie cos jak tetniak zatok przynosowych? Jesli tak, to jak by sie objawial? Pytam dlatego, ze bez przerwy mam problem z prawa strona zatok, mam stan zapalny blony sluzowej, o ile pamietam, wszystko zaczelo sie od momentu kiedy mialem krwotok wlasnie z prawej strony zatok, z powodu duzego wysilku. Czy moze miec to cos wspolnego z ta sytuacja? Pozdrawiam.
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2013-02-17 07:27
Być może masz polipa w nosie tak jak znajomy z bloku ... robiłeś jakieś badania krwi lub jakieś inne badania nosa, skóry itp ?
Zacznij brać - chrząstke z rekina , omegę 3 w dawce min 2000 mg dziennie , czosnek w dawce 1000 mg dziennie + jakieś dobre witaminy np. olimp multiple i zobacz czy po 4ch tygodniach terapii problem zniknie jak nie to trzeba iść do lekarza.
napisał/a: radek07 2013-02-17 09:11
Bylem u lekarza...u 30 laryngologow, bylem tez u innych lekarzy by zrobic inne badania, ktore nic nie wykazaly. Stan zapalny blony sluzowej (przerost malzowin) od konca maja 2008. Juz mialem jedna operacje. Zatoki od srodka mam czyste,nic w nich nie widac. I wlasnie w tym jest problem, ze nic tam nie ma,a ja czuje sie zle, a objawy mam takie same jak przed operacja. Wg. mnie moze mam cos nie tak pod tkanka, cos nie tak z zyla, dlatego nie da sie tego rozpoznac i stwierdzic co to jest.
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2013-02-17 10:33
To był może masz przewlekły stan zapalny ... oby się z tego wyleczyć lub zaleczyć należy stosować suplementy na stany zapalne takie jak ... omega 3 , czosnek , koenzym q10 , zielona herbata , jakieś dobre witaminy ... do tego ogranicz spożycie glutenu i laktozy w diecie.

Suplementacja i dieta na pewno nie zaszkodzi a może i tobie pomoże ! ... bo jest stosowana przy astmie , łuszczycy , hashimoto i jeszcze kilku innych przewlekłych chorobach.
napisał/a: radek07 2013-02-17 11:11
Stosowalem juz chyba wszystko i 10 razy zmienialem diete w ciagu ostatnich 4 lat. A i watpie, ze jest to tak poprostu przewlekly stan zapalny zatok, operacje mialem 18 miesiecy temu i nadal prawa zatoka sie nie wygoila, jak to mozliwe(?) Podobny problem mialem rzecz jasna z lewa strona, ale lewa jest na 100% dobra, po operacji byl tylko miesiac i lewa sie zagoila. Wiaze moj problem z ta sytuacja, o ktorej pisalem pozywej, kiedys przez wysilek dostalem krwotoku wlasnie z prawej strony zatok. Od tego momentu wszystko sie zaczelo wg. mnie. Mysle, ze jest to w jakis posob powiazane. Mysle, ze jest tu cos nie tak z zyla; od operacji, czyli od 18 miesiecy, zauwazylem, ze podczas plukania zatok saczy mi sie krew wlasnie z prawej strony. A co do objawow, ktore towarzysza mi od konca maja 2008 to mam opuchlizne szyii, twarzy, rzecz jasna ucisk w okolicach twarzy, oczywiscie zatkana prawa strona zatok, lzawienie oczu; to tylko pare objwow, ktore wystepuja. Jako wskazowke, dopisze, ze te objawy ustaja, jesli wyplucze zatoki, jak jestem w ruchu, jesli wypije kawe, energy drinka, lub jakis alkohol. Po tych paru rzeczach czuje sie stanowczo lepiej. Moze ktos wpadnie na pomysl co to moze byc? A i musze tu jeszcze dopisac, ze musze byc wypoczety, musze spac przynajmniej 8 godzin dziennie, jesli nie, to mam pelnoobjawowa chorobe i towarzyszy mi przy tym puls w prawej stronie zatok.
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2013-02-17 11:23
Skoro tak to ciężko powiedzieć ;| tu potrzebny jest już konkretny spec .
napisał/a: radek07 2013-02-17 11:39
I wlasnie nie wiadomo do kogo z tym isc, juz bylem poprostu u wszystkich lekarzy, u kazdego specjalisty od danej czesci ciala i dziedziny. Jeszcze troche i pojde do egzorcysty.