Tetniak, uszkodzona zyla?

napisał/a: radek07 2013-07-18 13:26
Witam, czy ktos posiada jakiekolwiek informacje na temat tetniaka jamy nosowej, lub zatok przynosowych, czy tetniaki w takich miejscach w ogole wystepuja? Czy poprzez krwotok z nosa, ktory jest wywolany duzym wysilkiem fizycznym moze dojsc do uszkodzenia zyly w jamie nosowej lub w okolicach zatok. Pytam dlatego, ze w moim przypadku wlasnie mial miejsce krwotok z prawej jamy nosowej przez duzy wysilek, ok. 5 lat temu, i od tego czasu mam powazny problem. Moja prawa strona nosa codziennie sie zatyka, zatykaniu sie towarzyszy obrzek twarzy, ucisk, i klucie w miesniach twarzy. Te objawy wystepuja codziennie, w ciagu dnia i zawsze wtedy kiedy jestem zmeczony. Zaczyna sie od tego, ze podczas zmeczenia moje serce zaczyna mocniej bic, w momencie kiedy bije mocniej w mojej prawej zatoce zaczynam czuc pulsowanie, w trakcie pulsowania wystarczy 30 sekund aby moja prawa strona nosa kompletnie sie zatkala, za kolejne 30 sekund na mojej twarzy pojawia sie opuchlizna, ucisk i klucie w miesniach. Czy mozna ta sytuacje przypisywac temu, ze doznalem krwotoku przez wysilek, jesli tak to co tam jest nie tak? Dodam jeszcze, ze ponad 2 lata temu mialem operacje na przycinanie malzowin i prostowanie przegrody nosa, poniewaz stwiedzono u mnie przerost malzowin, po operacji juz ponad 2 lata, a ja sie czuje tak samo jak przed operacja, bylem juz u okolo 30 laryngologow, i moj problem nadal nie zostal rozwiazany. Czy ktos moze cos poradzic? Dziekuje i pozdrawiam.
napisał/a: radek07 2013-07-18 13:26
Dodam jeszcze, ze niektorzy laryngolodzy stwierdzaja iz, takie objawy typu: opuchlizna twarzy i zatkana dana strona nosa moze byc wynikiem ucisku na jame nosowa, ktory jest wywolany czyms kolo zatok, ale nie samymi zatokami, takie objawy moze powodowac tez stan zapalny w jamie nosowej, tylko, ze zadnego stanu zapalnego w mojej jamie nosowej nie ma.