testy z krwi - wiarygodność?

napisał/a: misio2682 2016-02-09 16:32
Witam

Chciałbym wykonać wszystkie panele alergenów - Ige całkowite.

Czy to badanie jest wiarygodne, czy po odstawieniu pewnych pokarmów ( nabiał, pszenica) kilka miesięcy przed badaniem, w wyniku badania powinny wyjść te przeciwciała - jeśli mam na to alergię ?

Wydaje mi się że mam nietolerancje laktozy , poza tym po pomidorach mam obrzęki i zaczerwienienia w jamie ustnej. Bardzo dawno zaczęły się problemy z oczami i już na samym początku okuliści mówili że to zapalenie alergiczne oczu. Dostawałem krople przeciw alergiczne ale nie pomagały. Chciałbym wykonać to badanie krwi na alergie ale jest bardzo kosztowne ( 350zł wszystkie panele) - nie wiem czy warto ?
napisał/a: rozmaryn8 2016-03-08 14:27
Ja robiłam testy na alergie z krwi swojemu pięciolatkowi. Wyszła alergia na mleko i jaka i po zastosowaniu diety eliminacyjnej przestało chorować na zapalenie oskrzeli, nie ma szorstkiej skóry i ciągłego kataru. Oczywiście wyniki należy konsultować z lekarzem i jeśli trzeba, to nie marudzić tylko brać leki na odczulanie organizmu i zawsze pytać, pytać i szukać przyczyny naszych chorób.
napisał/a: rozmaryn8 2016-03-08 14:30
misio2682 napisal(a):Witam

Chciałbym wykonać wszystkie panele alergenów - Ige całkowite.

Czy to badanie jest wiarygodne, czy po odstawieniu pewnych pokarmów ( nabiał, pszenica) kilka miesięcy przed badaniem, w wyniku badania powinny wyjść te przeciwciała - jeśli mam na to alergię ?

Wydaje mi się że mam nietolerancje laktozy , poza tym po pomidorach mam obrzęki i zaczerwienienia w jamie ustnej. Bardzo dawno zaczęły się problemy z oczami i już na samym początku okuliści mówili że to zapalenie alergiczne oczu. Dostawałem krople przeciw alergiczne ale nie pomagały. Chciałbym wykonać to badanie krwi na alergie ale jest bardzo kosztowne ( 350zł wszystkie panele) - nie wiem czy warto ?


Ja zapłaciłam 210 za panel pokarmowy i 210 za panel oddechowy. Uważam, że było warto. Widzieć zdrowe dziecko jest bezcenne.
Dodatkowo robiłam badania na pasożyty, lamblie, żelazo w organizmie.