testy skórne

napisał/a: angelka00 2013-11-28 20:54
Witam Serdecznie,

Od prawie 2 lat zmagam się z chorobą Hashimoto z niedoczynnością , wyniki są przerażające - nic się nie poprawia.ogromna ilość przeciwciał)
Jako że jest to choroba immunologiczna , zostały mi zlecone testy alergiczne skórne panel pokarmowy.

Niestety tam gdzie miałam wykonywane zbadano mi tylko( tyle było dostepnych)16 antygenów ( w tym kontrola dodatnia i ujemna),
wyszła alergia na ; truskawki, pomarancze, orzeszki ziemne, orzech laskowy, pomidor, dorsz, maka zytnia, kakao, jajko kurze cale, mleko krowie, odrzucono ; jabłko, seler , mięso kurze.

W związku z tym, że jest tego sporo chciałabym wykonać badania na więcej alergenow , niestety nie mam pojęcia gdzie się zgłosić.
Tam gdzie poleciła mi p.alergolog ( druga placówka gdzie pracuje) jest podobno wiecej alergenow do zbadania ( ok.70) ale tam karzą zapisać sie najpierw na wizytę a potem dopiero na testy ( bez sensu, nie mam ochoty wydawać pieniążków na konsultacje bo jest mi zbędna ponowna )

P. alergolog również powiedziała ze testy z krwi nie są dobre ( zwykłe naciąganie) i powinnam robić testy skórne.

Chciałabym wykonać o wiele wiele więcej antygenów aby moc sie zglosic do dietetyka ... niestety google nie mówią mi nic.

Co Państwo o tym sądzą ( z krwi czy skórne) ?

Gdzie w Warszawie i okolicach mogę się zgłosić na testy skórne tak by placówka miała duuuzy wybór alergenów w przystępnej cenie???????????????????? Bardzo mi zalezy aby to zrobic jak najszybciej ...

Bardzo proszę o pomoc , ponieważ czuję się coraz gorzej ,
Z góry dziękuje , pozdrawiam Angelika
napisał/a: piotrosiama 2013-11-28 23:30
Myślę, że chyba najlepiej w Klinice Dermatologicznej na ul. Koszykowej. Jest tam i przyszpitalna przychodnia.
napisał/a: angelka00 2013-11-28 23:38
Szkoda ze w internecie nie ma zadnych info co oni tam konkretnie robią...:( czy potrzeba skierowanie czy coś.
A co sądzicie państwo o zakupie testu typu food detective , czy jest on miarodajny?
napisał/a: piotrosiama 2013-11-28 23:49
Przecież zawsze możesz zadzwonić do tej przychodni i uzyskać bardziej szczegółowe info. Skierowania nie potrzeba.
Lepiej testy wykonać przez profesjonalną i przeszkoloną w tym zakresie osobę niż samemu, gdyż wtedy musisz liczyć się z prawdopodobieństwem błędnego wyniku.
napisał/a: Odetchnij_Spokojnie 2013-12-13 16:11
Witam,
Nie wiem gdzie w Warszawie można zrobić więcej testów, natomiast zastanawia mnie cel tych testów. Choroba Hashimoto należy do zespołu chorób z tzw autoagresji gdzie organizm wytwarza p/w ciała przeciw włsnym tkanokom, w tym przypadku p/w tarczycy. Nie ma to żadnego związku z alergią pokarmową, chyba że są objawy biegunek ze śluzem lub krwią lub atopowe zmiany skórne.

Pozdrawiam,
Ekspert OdetchnijSpokojnie odpowie na Twoje pytania dotyczące alergii, astmy i anafilaksji. Pamiętaj, że zawsze warto jest się udać na wizytę do Twojego alergologa. Więcej informacji znajdziesz na www.odetchnijspokojnie.pl.