testy alergiczne

napisał/a: myidzidzia 2007-10-03 14:16
w najbliższym czasie mam zamiar poddać się testom i interesuje mnie jak alergicy piszący na forum wspominają swoje testy. czy przeszli je spokojnie czy jednak odczuwali jakieś skutki uboczne itp. piszcie!
napisał/a: Ler 2007-10-03 22:56
Zalezy o jakich testach mowisz :> Jesli bedziesz miec wkonywane testy na rece to jesli na cos bedziesz miec alergie to poswedzi troszke ale po kilku godzinach zejdzie uczulenie :) Ja zle wspominam natomiast testy wykonywane na plecach na substancje chemiczne :> Trzeba nosic takie dlugie plastry na plecach przez 2 dni ( w nocy niestety tez co przeszkadza w spaniu). W sumie uczulenie wyszlo mi tylko na nikiel ale klej od plastra wywolywal u mnie reakcje alergiczna co bylo strasznie irytujace i niekomfortowe ... Potem zachorowalam ale licze na to, ze to tylko zbieg okolicznosci :P Co jest moja historia :D
napisał/a: myidzidzia 2007-10-16 22:57
dzięki wielkie!!!!
ja jestem już po testach ale nic nie wykazały co mnie zaniepokoiło ponieważ w okresie wiosenno-letnim miałam silne typowe objawy alergii na pyłki.
strasznie boję się najbliższej wiosny.
pzdr!!!!
napisał/a: Ler 2007-10-17 12:31
Może w takim razie warto się zastanowić nad testami wykonywanymi na krwi ale niestety nie wiem na ich temat zbyt dużo poza tym że są strasznie drogie Ponoć są skuteczniejsze niż te wykonywane na rękach. Ja ma taki przypadek, że testy na alergie na psa nie wykazały mi uczulenia a w praktyce to tak wygląda, że jak jestem w pomieszczeniu z psem albo go pogłaszcze ( co jest silniejsze ode mnie ;) to katar, spuchnięte oczy i łzawienie :/ Z kwestii doświadczenia wiem, że pyłków nie da się uniknąć chyba że się siedzi w namiocie tlenowym :) Poza tym tyle jest tych alergenów, że pewnie te podstawowe testy nie są w stanie rozpoznać tych rzadszych ... Życzę udanego poszukiwania :)
napisał/a: ankawodnik 2009-01-16 22:09
czy ktoś miał kiedykolwiek robione testy aparatem mora? Ostatnio
robiliśmy testy córce, wiekszość wykrytych alrgii pokryła się z tym
co rzeczywiści obserwujemy, jednak nie wiem na ile można je uznać
wiarygodne i czy na ich podstawie można układac dziecku dietę.
lekarz na podstawie badania stwierdził obecność robaków w
organiźmie, córka zgrzyta zebami wcześniej nie zwróciłam na to
uwagi. Zalecone mam leczenie lekami homeopatycznymi, zobaczymy czy
coś pomogą. prosze o opinie na temat tych testów.
napisał/a: kaskas5 2009-01-20 09:04
miałam testy z krwi
panel pediatryczny
zapłaciłam 90 zł a alergenow przebadano okolo 25 więc sporo I wyniki pasują do moich objawów więc myśle, ze są dobre

za 2 tygodnie mam testy skórne - alergolog tak chce Zobaczymy co wykazą...
napisał/a: kafetynek 2009-01-23 11:32
A gdzie mozna zroobic takowe testy??czyzby w szanownej publicznej słuzbie zdrowia(a raczej choroby;)) czy moze tylko za hajs gdzies prywatnie?
napisał/a: kaskas5 2009-01-23 11:39
ja byłam prywatnie
w publicznej trzeba bylo czekac 3 miesiace i lekarz nie bardzo chcial mi dac skierowanie
napisał/a: Tomana 2009-02-09 10:07
Witam testy alergiczne to nic strasznego. Badanie wygląda tak: przychodzi się zazwyczaj na czczo, nastepnie pani pielęgniarka małymi szpatułkami nakłuwa nam przedramie i wpuszcza alergeny pod skóre. Może teraz to brzmi strasznie ale ból jest nie wiekszy niż przy ukąszeniu komara więc nie ma się czego obawiać, pozdrawiam.
napisał/a: maksandmac 2009-02-09 12:50
...ale chyba nie na czczo?!?
napisał/a: kaskas5 2009-02-09 13:02
jestem swiezo po testach
zadne na czczo! to nie badanie krwi
i nic nie boli choc moim zdaniem te testy nie sa zbyt wiarygodne chociaz potwierdzily te ktore robilam z krwi
Tyle ze np z krwi wyszla mi silna alergia na bialka mleka krowiego i faktycznie bardzo zle sie po mleku czuje a skorne nie wykazaly aleegii na mleko....
napisał/a: barbara1231 2009-02-10 14:07
czego nie można brać, jeśli chodzi o leki, przed wykonaniem testów? Wiem,że 2 tyg. przed testami nie można brać leków przeciwhistaminowych, a można np. skórę smarować maściami z hydrocortizonem-to nie zafałszuje wyników? a vit.C można albo ogólnie witaminy dla dzieci, bo teraz sezon taki na infekcję?