testy alergiczne

napisał/a: kaskas5 2009-03-11 08:48
ja najwieksze uczulenie mam na psa
i gdyby to tylko ode mnie zalezalo oddalabym go dzisiaj ( w dobre rece bo go na swoj sposob kocham)
ale jak juz pisalam dzieci go uwielbiaja i nie umiem im tego zrobic...
to mnie doluje bo tez biore leki na astme, alergie i jak narazie pomagaja tylko w polowie a to moze oznaczac ze trzeba oddac psa...
napisał/a: cisowianka21 2009-04-10 19:20
ja w maju mam testy wziewne i pokarmowe. wziewne miałam już robione 5 lat temu. wyszło, że na duzo jestem uczulona. zobaczymy jak teraz wyjdzie.
napisał/a: kaskas5 2009-04-18 08:20
mi z testow krwi wyszlo ze jestem uczulona na plesn, roztocza, bialka mleka, psa, kota, make, ryz, marchew i cos tam jeszcze A z skornych podobnie ale nie wyszla plesn ani mleko a co do mleka jestem przekonana ze mam alergie i to bardzo silna bo np wczoraj zjadlam 2 pokarmy z mlekiem i od razu mialam objawy Dodatkowo skorne wykazaly kurczaka, kakao, pierze, orzechy... I którym testom wierzyc? Mysle ze najlepsza jest obserwacja siebie
napisał/a: KasiaM1 2009-04-21 21:10
Ostatnio robiłam testy alergenów wziewnych i niestety nic mi nie wyszło. Już od kilku lat mam pokrzywkę ale nie wiem od czego, bardzo trudno mi zaobserwować od czego mogę mieć uczulenie. Proszę mi podpowiedzieć jakie testy najlepiej wykonać aby jak najszybciej poznać przyczynę.
dziękuję
napisał/a: kaskas5 2009-04-22 17:36
ja najpierw zrobilam testy z krwi tzw panel pediatryczny To jest o tyle dobre ze sprawdzaja ok. 30 roznych alergenow - jedzenie, pylki ,drzewa itp. Taki mix. Kosztowalo 90 zł i jak do tej pory uwazam ze wyniki sa wiarygodne.
napisał/a: aga731 2009-04-28 14:31
Witam, mój 12-letni syn ma objawy podobne do alergicznych: katar od miesiąca, łzawienie oczu, ropienie (dzisiaj okulista stwierdził alergiczne zapalenie spojówek), poza tym czerwone szorstkie policzki i częste bóle brzucha, zaparcia. Co radzicie najpierw wykonać, tzn. jakie testy na alergię?
napisał/a: Emili19** 2009-07-25 23:40
barbara123 napisal(a):czego nie można brać, jeśli chodzi o leki, przed wykonaniem testów? Wiem,że 2 tyg. przed testami nie można brać leków przeciwhistaminowych, a można np. skórę smarować maściami z hydrocortizonem-to nie zafałszuje wyników? a vit.C można albo ogólnie witaminy dla dzieci, bo teraz sezon taki na infekcję?

Nie napewno nie wolno zadnych brac witamin przed testami skornymi!!!
napisał/a: cisowianka21 2009-07-26 16:34
Ja już dawno po testach. Pokarmowe nie wyszły a wziewne na wszystko uczulenie.
napisał/a: katiiii 2014-04-17 16:36
Witajcie. Mam pewien problem. Chce zrobić dokładne testy skórne. Leki które biorę to aerozol EctoAlerg. Nie wiem jak długo przed testami muszę je odstawić żeby wyniki były miarodajne. Nie biorę żadnych leków przeciwhistaminowych ani nic innego. Z góry dzięki za informację.
napisał/a: vinn00 2014-10-24 14:42
W przypadku alergii to mnie akurat bardzo pomogła medycyna komplementarna. W Krakowie w CH Mozart znalazłam gabinet, który się specjalizuje w takim leczeniu. Pracują na nowoczesnej aparaturze takie jak Ondamed, czy aparat Mora. Zrobili mi bezbolesne testy na alergeny i wyszło szydło z worka...:P Ale teraz już jest dużo lepiej, można powiedzieć, że mnie wyleczyli. Na stronie www.suplementyzdrowia.com.pl jest ich całościowa oferta wraz z suplementami diety.
napisał/a: perlaa00 2014-12-10 13:00
ja robilam jakis czas temu robiłam testy w jednej z krakowskich pracowni www.alergomed.com.pl i chyba dobrze zrobiłam, bo okazało się, że troche tych alergenów na mojej skórze jest i trzeba będzie odczulać niektóre rzeczy, żebym mogła normalnie jeśc.
napisał/a: robaczek45 2014-12-19 19:09
ja robilam testy alergiczne z krwi juz jakis czas temu (chyba na poczatku roku) to powychodzily mi cuda niewidy, z 3 strony a4 i musialam to wszystko odczulac, chyba z 3 miesiace chodzilam i to odczulałam i do dzisiaj jeszcze zdaza mi sie alertec wziać ;((