TESTY ALERGICZNE- A PRZYJMOWANE LEKI

napisał/a: smoczyca1 2011-06-11 19:17
zivona74 napisal(a):Witam!

Moja córka stosuje od 3 tygodni stosuje szczepionkę Polyvaccinum Mite na przewlekle katary.
Za kilka dni mamy drugą część testów skórnych. Czy lek ten nie wpłynie na wynik? Czy powinnam przełożyć termin badania?
Ostatnio pobolewało ja także gardło i psikam jej Tantum Verde. Czy powinnam to również odstawić?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Radziła bym skontaktować się z lekarzem przeprowadzającym testy bo nie tyle same leki które imo wpływu nie mają ale infekcja może być czasowym przeciwwskazaniem do wykonania testów - zwykle zaleca się przed testami dwa tygodnie bezinfekcyjne by wyniki uznać za miarodajne.
napisał/a: zivona74 2011-06-11 22:41
Dzięki smoczyco! Właśnie zamierzam tak zrobić, choć pierwszą część testów alergolog kazał nam zrobić mimo, iż córce akurat wtedy "lało" się z nosa i to na zielono...
napisał/a: violis81 2011-07-24 21:05
Witam serdecznie. Za tydzień będę miała robione testy typu prick. Podejrzewam, a raczej jestem pewna, że mam alergię na jakieś pyłki. Zgodnie z zaleceniem lekarza odstawiłam już lek, który brałam - Telfexo. Niestety lekarz nic nie mówił, a ja nie zapytałam, , czy powinnam też odstawić spray do nosa Flixonase. Jutro jadę na parę dni nad jezioro, a już katar i kichanie dają mi się mocno we wznaki. chciałabym jakoś przeżyć :) Czy mogę brać cokolwiek, co mi pomoże? Może zwykłe krople do nosa np. Betadrin? Co z kroplami do oczu? Mogę stosować Vividrin lub coś w tym stylu? Będę wdzięczna za szybką odpowiedź. Pozdrawiam i z góry dziękuje.
napisał/a: violis81 2011-08-18 10:04
Miałam testy tylko całoroczne, za parę dni mam testy na trawy itp. Testy całoroczne nic nie wykazały, nawet na świnkę morską, którą podejrzewałam za winowajcę. Mam dwa pytania :
1. Czy testy mogły nie wyjść mimo alergii? Wystarczy że wezmę świnkę morską na ręce a po paru minutach zaczynam kichać i łzawią mi oczy, co kończy się zapaleniem spojówek. Mimo wszystko testy nic nie wykazały
2. Czy można przyjmować przed planowanymi testami leki antydepresyjne (Cital) Czy może on mieć jakiś wpływ na wyniki?
Pozdrawiam
napisał/a: mamusia chłopaków 2011-09-15 16:36
Witam,jutro mam wizytę z synem u alergologa i chciałabym się dowiedzieć czy testy można zrobić jak dziecko troszkę kaszle(podejrzenie że sprawy alergiczne) ale nie jest na żadnych lekach?Gardło ma czyste(zresztą jak zawsze,i osłuchowo też w porządku)!Z góry dziękuję za odpowiedź!Pozdrawiam:)
napisał/a: Margo74 2011-09-30 07:45
26 i 29 września byliśmy w Poradni alergologicznej na testach skórnych TP (1i2), został nam jeszcze jeden test TW na który jesteśmy umówieni w Poniedziałek. Dziecko w tej chwili kaszle i ma katar, czyli jest przeziębiony (nie gorączkuje). Wiem że nie mogę podawać mu leków doustnych do poniedziałku ale może istnieją jakieś sposoby żeby mu pomóc ? Najczęściej przy takiej infekcji podaję mu syrop Sinecod (przy kaszlu suchym) a potem Ambrosol ( wykrztuśny), nie mam pojęcia czy te leki należą do grupy leków które mogą wpłynąć na wyniki testów ;(
Bardzo proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam cieplutko ;)
napisał/a: peage1986 2012-02-05 18:50
WITAM PEWNIE SIĘ POWTARZAM ALE JESTEM TU PIERWSZY RAZ MAM TAKIE PYTANIE MAM ZGŁOSIĆ SIĘ Z 19 MIESIĘCZNYM SYNEM NA TESTY ALERGICZNE NA ODDZIAŁ W SZPITALU WE WTOREK LUB ŚRODĘ TYLKO NIESTETY MÓJ SYN MA KASZEL PODAJE MU FLEGAMINĘ CZY ONA NIE BĘDZIE MIAŁA WPŁYWU NA WYNIKI TESTÓW DZIĘKUJE ZA SZYBKA ODPOWIEDZ
napisał/a: smoczyca1 2012-02-05 19:04
peage1986 napisal(a):WITAM PEWNIE SIĘ POWTARZAM ALE JESTEM TU PIERWSZY RAZ MAM TAKIE PYTANIE MAM ZGŁOSIĆ SIĘ Z 19 MIESIĘCZNYM SYNEM NA TESTY ALERGICZNE NA ODDZIAŁ W SZPITALU WE WTOREK LUB ŚRODĘ TYLKO NIESTETY MÓJ SYN MA KASZEL PODAJE MU FLEGAMINĘ CZY ONA NIE BĘDZIE MIAŁA WPŁYWU NA WYNIKI TESTÓW DZIĘKUJE ZA SZYBKA ODPOWIEDZ

Flegamina raczej wpływu nie będzie miała ale infekcja może mieć wpływ.
Zwykle zaleca się aby w czasie infekcji i jakieś dwa tygodnie po niej powstrzymać się od diagnostyki bo może wyjść niemiarodajna.
napisał/a: Dexter91 2012-03-31 08:52
Odkopuję stary wątek, nowego nie było sensu zakładać.
Niedawno skończyłem brać Luivac i teraz nauswa się pytanie : Po jakim czasie od zakończenia Luivacu można śmiało wykonywać testy alergiczne (skórne/wziewne) ?
Proszę o odpowiedź ( najlepiej jeśli byłby to Doktor Peter )

Pozdrawiam.
napisał/a: Peter 2012-04-02 11:42
Proponowałbym 3 tyg. odczekać. Chodzi o ustabilizowanie się poziomu immunoglobulin.
napisał/a: Dexter91 2012-04-02 11:44
Bardzo dziękuję za cenną informację.
napisał/a: annaoj1 2013-11-16 19:55
Witam,
odgrzewam stary wątek, na środę córka ma wyznaczony termin testów skórnych panel wziewny, ale jest przeziębiona i przepisano jej duomox, czy w trakcie kuracji duomoxem można wykonać testy, czy wyniki będą wiarygodne?
Będę wdzięczna za informację.
JK