TESTY ALERGICZNE- A PRZYJMOWANE LEKI

napisał/a: Peter 2010-02-04 07:52
Wynik nie będzie wiarygodny. Leki typu Xyzal powinno się odstawiać co najmniej 2 tyg. przed testami.
napisał/a: mogwaica 2010-02-23 15:32
Witam! 3,5 letnia córka parę dni temu skończyla brać leki homeopatyczne :
Pulsatilla 1 x 3 granulki
sulflur iodatum 1x 3 granulki
kalium sulfuricum 3,3 granulki
drosera rotundifolia 3x 3 granulki.

prawdopodobnie będzie nadal je brała , 8 marca mamy zabieg usunięcia 3 migdała,
Czy mogę wykonac testy skórne gdy bierze te leki?Musi być jakaś przerwa??
napisał/a: j_zielona 2010-03-26 08:10
Witam,

Na 1 kwietnia mój syn ma zapłanowane testy na alergię, już od około dwóch tygodni nie przyjmuje Ketotifenu, żadnych witamin, granulek homeopatycznych, jednak codziennie, raz-dwa razy dostaje homeopatyczne krople do nosa Luffa Heel. Czy mogą one mieć wpływ na wynik testów?
napisał/a: Peter 2010-03-26 08:15
mogwaica - powinno się odstawić przed testami wszelkie preparaty doustne mające wpływ na ukł. immunologiczny. To dotyczy także leków doustnych homeopatycznych.

j_zielona - miejscowo działające leki można stosować. Jedynie na 3 dni przed testami wstrzymać się od podawania.
napisał/a: DDewik 2010-04-15 22:20
Witam!
28 kwietnia mam testy pokarmowe, a do 20 kwietnia muszę przyjmować antybiotyk, gdyż ma zapalenie korzenia zęba.Czy testy muszę przenieść na inny termin, czy ta tygodniowa przerwa wystarczy , aby wyszły wiarygodne?
napisał/a: Peter 2010-04-16 08:19
W przypadku antybiotyku nie ma takiej potrzeby. Tygodniowy odstęp wystarczy.
napisał/a: DDewik 2010-04-16 08:28
Dziekuje za odpowiedz.Pozdrawiam.
napisał/a: moniacha 2010-04-16 19:24
Witam . Córka przyjmuje Rutinoscorbin oraz olej z wątroby dorsza wraz z wiesiołkiem. Jest poza tym troszkę przeziębiona -lekki katar i troszkę czerwone gardło.Czy za 5 dni możemy wykonać testy?
napisał/a: moniacha 2010-04-20 17:43
Cóż. Pozostało mi jutro jechać ponad 60km i wtedy się okaże czy testy będą czy też nie...
napisał/a: moniacha 2010-04-21 21:59
I testów nie było...
napisał/a: magdalenai1 2011-02-15 09:33
Witam

Mam zaplanowane testy z córką na 26.02.2011 , jesteśmy na wziewach 2x dziennie po 1 dawce flixotide , wcześniej antybiotyk na zapalenie oskrzeli skończyliśmy 04.02 i kolejny pobyt w szpitalu 07.02-10.02,córka dostała lacidofil , kroplówki z płynem wyrównawczym ponieważ złapaliśmy rota wirusa , prosze o informację czy testy przełożyć na późniejszy termin i kiedy przed testami odstawić wziewy ?
Jeszcze jedno pytanie , po kolejnym zapaleniu oskrzeli (dziecko ma 4,5 roku ,chorujemy od września 2009 od przedszkola )lekarze na wypisie ze szpitala wpisali nam zaostrzenie astmy oskrzelowej z zaleceniem unikania alergenów , diagnoza postawiona na podstawie nawracąjacych obstrukcji oskrzeli i osłuchu , chodzimy do pulmonologa , który twierdzi ,że te infekcje spowodowane są kontaktem z dziećmi i nie wspominał o astmie (ostatnia wizyta w grudniu ), flixotide mam podawać w razie kataru i stopniowo odstawiać ,a ventolin przy kaszlu ;z koleji w szpitalu zapisali nam lek wziewny symbicort 2xdziennie (w momencie jak dziecko nauczy się wdechów na specjalnym gwizdku )z zaleceniem podawania ciągłego zamiast flixotide i sereventu , kolejną wizytę mam w czerwcu i nie można wcześniej się zarejestrować , proszę o opinię czy można tak zmieniać leki wziewne z dnia na dzień czy też odstawiać flixotide powoli , jeszcze mam watpliwości co do stałego podawania tych wziewów , czy pozostać przy wziewach tak jak zlecił pulmonolog w razie przeziębienia?
napisał/a: zivona74 2011-06-10 15:24
Witam!

Moja córka stosuje od 3 tygodni stosuje szczepionkę Polyvaccinum Mite na przewlekle katary.
Za kilka dni mamy drugą część testów skórnych. Czy lek ten nie wpłynie na wynik? Czy powinnam przełożyć termin badania?
Ostatnio pobolewało ja także gardło i psikam jej Tantum Verde. Czy powinnam to również odstawić?
Z góry dziękuję za odpowiedź.