Test Tumor M2-PK

napisał/a: Betka77 2010-05-20 16:09
Witam serdecznie.Proszę napiszcie mi co sadzicie o tym teście,czy warto go zrobić?bardzo boje się kolonoskopii wiec pomyślałam ze może by zrobić taki test.Będę wdzięczna za każdą odpowiedz.
napisał/a: Vieri 2010-05-21 08:18
Witam,

Test ten nie jest równoważny kolonoskopii i należy traktować go jako przydatną ciekawostkę aniżeli poważne badanie diagnostyczne.

Pozdrawiam
napisał/a: Boubi 2010-10-08 23:02
Witam,
Rok temu zrobilam test M2-PK, ktory wyszedl pozytywnie (ok 17 Ulm.) Natychmiast zrobilam kolonoskopie oraz wszystkie badania dot. ew. stanow zapalnych w ukladzie trawiennym. Na szczescie zadne z tych badan nie wykazalo anomalii. Nie pobrano zadnej probki do badania histopatologicznego. Nikt jednak nie potrafil mi wytlumaczyc dlaczego wynik testu byl az tak podwyzszony. Czy w tym roku powinnam test powtorzyc? A jesli znow okaze sie pozytywny - czy mam robic kolejna kolonoskopie? Nadmienie, ze od lat cierpie na syndrom jelita wrazliwego.
napisał/a: ala1975r 2012-12-19 15:52
Witam,
mam pytanie. Miał ktoś jeszcze do czynienia z testem TUMOR M2-PK. Ja własnie też dostałam wynik pozytywny 5.6.
Na kolonoskopię umówiłam się za tydzień i nerwy mnie zjadają. Fakt mam gazy, byłam u proktologa. Stwierdził małe hemoroidy.
Powiedział że nie ma wskazań do kolonoskopii z wywiadu, ale i tak ją zrobię po tym teście. Byłam kiedyś u irydologa, który stwierdził że mam polipy. W instrukcji testu też o tym piszą, ale czy ktos miała jeszcze przypadek że test pozytywny a kolonoskopia ok?
pozdrawiam
napisał/a: magda19752 2013-01-14 22:20
Witam,
jestem już po kolonoskopii i wszystko jest ok. Również nie rozumiem, dlaczego wynik testu wyszedł pozytywny. Nawet polipów nie miałam. Dlatego jeśli ktoś ma dolegliwości warto zrobić kolonoskopię. Badania te bardzo mnie wystraszyły.
Co do kolonoskopii to dobra rada przy piciu fortransu: rozpuszczony w zimnej wodzie, 1 kg cytryn zużyłam do 4 litrów, słomka.
Dobrze mieć wazelinę bo odbyt bardzo szczypi.
wszystkiego dobrego!
napisał/a: Player50 2016-10-08 19:15
Witam wszystkich Jeśli ktoś chce sobie zafundować kilka tygodni niepotrzebnych nerwów, to „polecam” ten test. Jak się poczułem, kiedy po 16 dniach roboczych odebrałem wynik >20? Lepiej nie mówić. 10 lat temu robiłem pierwsza kolonoskopię z powodu wzdęć - także nietypowych (w nocy) i była OK, wyszło na to, że mam IBS (drażliwe jelito). Ale minęło 10 lat i zacząłem się zastanawiać nad powtórzeniem badania. I to jest jedyna korzyść, ponieważ ten wynik zmobilizował mnie do powtórzenia kolonoskopii. I jest OK - owszem są uchyłki, ale bez stanów zapalnych, wg lekarzy właściwe dla 2/3 populacji. Nie pobrano żadnych wycinków. Nie było takiej potrzeby. LEKARZE ŚMIEJĄ SIĘ Z TEGO TESTU. TO JEST ZWYKŁY BUBEL I WYCIĄGANIE PIENIĘDZY. Jeśli ktoś się boi kolonoskopii, to niech zafunduje sobie płytkie uśpienie podczas badania (dopłata ok. 300 zł), dowie się, gdzie w jego miejscu zamieszkania jest najnowocześniejsza aparatura i wytrawny, doświadczony lekarz i uda się na badanie. Życzę wszystkim dużo zdrowia!