Test prowokacyjny a leki

napisał/a: silentthunder 2014-09-28 11:23
Witam,
jestem po alergicznych testach skórnych, które pokazały, że jestem uczulony na pleśń. Za miesiąc mam jeszcze zostać poddany testowi prowokacyjnemu, aby potwierdzić wynik testu skórnego. Czy wciąż muszę zatem unikać leków takich jak Zyrtec? Czy wystarczy po prostu, że przed samym testem prowokacyjnym je odstawię? Wydaje mi się, że skoro test skórny coś pokazał, to ten prowokacyjny jest już formalnością, ale może się mylę.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
napisał/a: Metka 2014-09-30 12:25
Leki należy odstawić tak samo jak przed testami skórnymi, około 2 tygodnie przed, im wcześniej tym większa szansa na prawdziwy wynik testu.
silentthunder napisal(a):Wydaje mi się, że skoro test skórny coś pokazał, to ten prowokacyjny jest już formalnością
Niekoniecznie. Czasem zdarzają się sytuacje (i to wcale nie tak rzadko), że wynik testów skórnych jest dodatni a dany alergen nie powoduje żadnych objawów. Bywają też sytuacje odwrotne (czyli wynik testu jest ujemny pomimo ewidentnych objawów po kontakcie danym z alergenem), przy czym to rzadziej.
napisał/a: bociek12 2014-10-12 21:49
Witam,
nie zakładam nowego wątku, może tu uzyskam pomoc. Czekam na chirurgiczne wyrwanie ósemek z pod dziąsła. Jest jedno ale. Mam nadwrażliwość na lidokaine. Przy jakimkolwiek znieczuleniu dentystycznym, miejscowym, itd dostaje napadu duszności, kołatania serca, uczucia że zemdleje. Z kolei mój dentysta daje artekaine w mniejszym stężeniu i wtedy jest ok. Nastomiast chirurg szczękowy chce to mieć potwierdzone testami, ponieważ dla niego to kłopotliwe, artekaina nie na NFZ a żeby była musi być specjalne zamowienie. Dostałam inf że takie testy przeprowadza się tylko w szpitalu. Czy to prawda? Już sama nie wiem co robić gdzie się zgłosiić od czego zacząć? Dodam że na pseudoefydryne (składki Gripexu) też mam taką nadwrażliwość serce bije szybko itd. boje się bo wiem że coś mi się dzieje po lidokainie, a z drugiej strony ósemkę chciałabym mieć wyrwaną już bo daje dolegliwości bólowe. Proszę serdecznie o odpowiedz.