Test do wykonania w domu

napisał/a: maja-z1986 2014-11-16 22:56
Witajcie, kupiłam ostatnio urinal intensiv, bo mam go zawsze w swojej domowej apteczce na zapalenie pęcherza. Był w zestawie z domowym testem moczu na obecność bakterii, czy ktoś już stosował taki test? Czy myślicie, że taki wynik jest wiarygodny?
napisał/a: ~Anonymous 2014-11-18 15:18
Wiesz ja nigdy takich testow do samodzielnego uzytku w domu nie probowalam i szczerze nie wiem jaka maja wiarygodnosc.....ale jesli odczuwasz dolegliowsci ukladu moczowego i nie zazywasz jeszcze lekow to zrob test i zobaczymy czy cos wyjdzie ,sama jestem ciekawa ;)byc moze wykaze obecnosc bakterii jednakze dla oceny jakie to bakterie wywoluja zapalenie potrzebny jest posiew i on jest wiarygodny jesli stosuje sie do zasad dokladnego pobrania probki
napisał/a: maja-z1986 2014-11-18 20:56
To się nazywa "test na infekcje dróg moczowych", mi wyszedł nagatywny, to znaczy dwa parametry : leukocyty i azotyny - brak, ale ja nie odczuwam obecnie żadnych dolegliwości więc ma to sens :)
napisał/a: falco 2014-11-19 00:01
Tego typu testy można stosować w badaniach przesiewowych w celu wykrycia bakteriomoczu czy leukocyturii świadczącej o zapaleniu dróg moczowych wywołanym przez bakterie, wirusy czy grzyby. Jednak wyników nie brałbym zbyt dosadnie do siebie. Wynik pozytywny oznacza dla nas że warto ustawić się w kolejce do lekarza, a negatywny nie musi oznaczać że z tej kolejki możemy się od razu wypisać. Są substancje mogące fałszować takie wyniki, poza tym wydaje mi się że jakość tego typu testu może być słaba. Podobnie jak z testami ciążowymi gdzie na 4 rodzaje jeden wykazał u mej małżonki dość zaawansowaną ciąże
napisał/a: maja-z1986 2014-11-20 22:24
Tylko ten test ma za zadanie pokazać czy jest zapalenie pęcherza czy nie ma, a nie istnienie tych wymienionych przez ciebie schorzeń.
napisał/a: falco 2014-11-20 23:44
Ale obecność " leukocytów i azotynów" w większych ilościach w moczu sugeruje w/w schorzenia.
napisał/a: maja-z1986 2014-11-21 20:40
ale chyba zwykłe zapalenie pęcherza też, bo po co by robili taki test?
napisał/a: falco 2014-11-21 22:24
Jak najbardziej
napisał/a: maja-z1986 2014-11-23 22:09
jednym słowem jak wyjdzie pozytywny to trzeba pomyśleć o wizycie u lekarza