Test ciążowy kiedy skuteczny na 100 %

napisał/a: kogelmoge 2013-10-02 11:15
Witam, mam pytanie odnośnie testów ciążowych. Moje cykle są dość długie, zazwyczaj trwają ok 32 dni, ale po pierwszym porodzie są dość nieregularne, czasem trwają dłużej nawet do 40 dni. Staramy się z mężem o drugie dziecko więc w tym czasie kiedy mogę być w ciąży,ale o tym jeszcze nie wiem staram się żyć zdrowiej niż zazwyczaj i np nie piję alkoholu. W sobotę jest wesele mojej siostry, potem poprawinki i nie wiem czy mogę sobie pozwolić na alkohol. Więc tak ostatni okres miałam 2 września, teoretycznie kolejny powinien nastapic 2 pażdziernika,ale cykle bywają u mnie nieregularne. Stosunek odbyliśmy 17 i 21 września, dziś 2 października rano zrobiłam test i wyszedł negatywny, powtórzę go jeszcze w piątek rano, jeśli wyjdzie negatywny to znaczy ,że spokojnie mogę pozwolić sobie na zabawę z alkoholem w sobotę? Czy jednak możę się okazać, że jestem w ciąży? Czy po takim czasie gdybym była w ciąży test nie powinien już wykryć hcg w moczu?
napisał/a: Gracee 2013-10-03 20:12
Zważając na to, że staracie się o dziecko i masz nieregularne cykle to dla bezpieczeństwa należy wziąć pod uwagę ostatni stosunek tj. ten z 21.09. Domowy test jest wiarygodny na 16-18 dni od ostatniego stosunku, a badanie z krwi po 14 dniach. Po takim czasie na obu testach jest widoczna ciąża.