ten nieszczęsny policzek...

napisał/a: drutex_drut 2013-07-06 21:34
cześć!

2 dni temu zaczęła mnie pobolewać wewnętrzna część policzka, po prawej stronie, tuż obok ósemki.
Później zaczęła tworzyć się opuchlizna, która stale się powiększa. Teraz prawie nie mogę otwierać buzi
(opuchlizna "rozrosła" się do miejsca "zgięcia szczęki" i początku gardła), mam problemy z jedzeniem, a co najgorsze to
się wciąż powiększa. Opuchlizna jest gorąca, więc wnioskuję, że to jakaś infekcja. Dodam, że z zębami nie mam problemów,
w ósemce nic się nie knoci, wszystko jest w porządku. Nigdy wcześniej takiego czegoś nie miałam i nawet nie wiem
do jakiego lekarza się udać. Dodam też, że łatwo łapię anginy - czy może to być jakaś jej - policzkowa - odmiana?


Bardzo będę wdzięczna za odpowiedzi.
napisał/a: ratownik_0395 2013-07-06 22:28
Witam.
Myślę, że jednak jeśli są ósemki to właśnie one są przyczyną takowych dolegliwości. Prawdopodobnie mógł tam zrobić się stan zapalny, zebrała się ropa, która narasta, wdała się infekcja wspomniana wyżej (stąd jest ropa) dlatego miejsce jest gorące, może pulsować, dawać dolegliwości bólowe. Należy udać się tak czy inaczej do stomatologa. Doraźnie można robić okłady z lodu oraz stosować leki przeciwbólowe np. paracetamol, ibuprofen, pyralgin. Pozdrawiam.
napisał/a: drutex_drut 2013-07-07 17:47
Bardzo dziękuję za sugestię. Jutro pukam do stomatologa ;)

Pozdrawiam

Dorota