Jaka powinna być temperatura przed miesiączką?

napisał/a: giagia 2009-10-15 15:56
Mam do Was małe pytanko. Mam regularne cykle 26-28 dni, z reguły 28. W tym cyklu skok temp. w 14 dniu wynosił 37,0. Dziś jest 28 dzień cyklu i tempka stoi na tym samym poziomie 37,0. Ile dni przed miesiączka tempka spada? Czy możliwe jest że to ciąża? Czy nie za wcześnie na test?
Będę wdzięczna za pomoc
Pozdrawiam
napisał/a: maryjka6 2009-10-16 21:17
Witam. Taka temp jak w Twoim przypadku może wskazywać na fazę lutealną, w ktorej taka temp jest jak najbardziej prawidlowa!Temp. przed miesiączka spada zazwyczaj jeden dzien przed spodziewanym okresem. Faza ta występuje przed miesiączką. W przypadku ciązy temp powyżej 37 utrzymuje się rownież w dniach w ktorych powinna wystąpić miesiączka a jednak się nie pojawia lub jest skąpa i inna niż zawsze. Co do ciązy to trudno mi powiedzieć. Nie piszesz nic na ten temat. Kiedy współżyłaś, ile czasu minęło. Jeśli to 28 dzień cyklu to może być to faza lutealna, w ktorej temp wacha się w granicach 36,9-37,2 więc jest wszystko ok, a cykl mógł sie przedłużyć z rożnych powodów! Pozdrawiam
napisał/a: Gosia-Nowa 2009-10-16 21:24
Hej miałam temp.. prawie taką jak ty 36,9 czasami 37..i utrzymywała się przez tydzień źle się czułam już myślałam że w ciąży a tu grypa :) mierzyłam z rana 6.30.... a w dniu miesiączki spadła 36,5 ..:) a już nawet test kupiłam bo kochałam się w dni płodne i do tego gumka pękła ale nic miesiączkę mam i to bardzo obfitą;/ Pozdrowionka ;)
napisał/a: motylek.2 2009-10-16 22:21
kiedy mierz sie temperature w pochwie o której godzinie ??
napisał/a: Gosia-Nowa 2009-10-16 23:22
Najlepiej mierzyć rano przed wstaniem z łóżka ;> ja mierzę 6,30 nastawiam budzik :P ale ogólnie jest to nudne :D z tego co czytałam na forum to dziewczyny różnie mierzą czasami po 7 do godziny 8, na pewno nie warto mierzyć wieczorem ;) ja kiedyś spróbowałam i wieczorem miałam 37,7 :) a rano 36,9 więc różnica jest ;) wiarygodna temp. to rano ! :) jak jest podwyższona to chyba dni płodne... gdzieś tak wyczytałam.. ;) spróbuj mierzyć rano to zobaczysz jak się rozkłada ta tempka na cały cykl :) Pozdrawiam :)
napisał/a: giagia 2009-10-17 11:05
Witajcie
Dzięki za odpowiedzi. Temperaturę mierze o 5.15 rano. Zrobiłam dziś test......pozytywny :) jupi
Wprawdzie pokazał dwie kreseczki- jedna jest trochę bladsza od drugiej, ale to 2 dni po spodziewanej miesiączce więc chyba tak powinno być.
napisał/a: Gosia-Nowa 2009-10-17 11:35
No to Gratuluję ! :) jest już mała fasolka ... ;D:)
napisał/a: wikam2 2009-10-17 12:42
pepsimaniak napisal(a):Witajcie
Dzięki za odpowiedzi. Temperaturę mierze o 5.15 rano. Zrobiłam dziś test......pozytywny :) jupi
Wprawdzie pokazał dwie kreseczki- jedna jest trochę bladsza od drugiej, ale to 2 dni po spodziewanej miesiączce więc chyba tak powinno być.



Nie wiadomo jak powinno być bo nie ma normy czy kreseczka powinna być gruba czy chuda, bledsza czy wyraźniejsza. Nie wazne :))).....bo ważne, że jest!!!!! :)))))))))))))))))))) A jak już jest to odwrotu nie ma :))))))))))Testy w tę stronę nie kłamią :)))))))))) GRATULUJĘ :)))))))))
napisał/a: Madonna 2009-10-17 15:38
Ani w lutealnej, ani w ciąży podstawowa temperatura ciała nie musi wynosić 37 st. Jeśli jest na poziomie wyższym, to wszystko jest w porządku.
Pepsi, ile cykli się starałaś? Warto, abyś mierzyła PTC do 12tc. Powinna się stale utrzymywać na poziomie wyższym.
napisał/a: giagia 2009-10-18 09:28
Madonna napisal(a):Ani w lutealnej, ani w ciąży podstawowa temperatura ciała nie musi wynosić 37 st. Jeśli jest na poziomie wyższym, to wszystko jest w porządku.
Pepsi, ile cykli się starałaś? Warto, abyś mierzyła PTC do 12tc. Powinna się stale utrzymywać na poziomie wyższym.


ile cykli? jeden:) dlatego jestem taka zaskoczona i jednocześnie taka szczęśliwa. Tylko nie mam żadnych innych objawów, prócz tego że cały czas mi się "odbija", mam zgagę i czasami mnie zemdli. Od czasu do czasu zakuje mnie prawy jajnik, tak jak przy bólu owulacyjnym.
Do lekarza trochę za wcześnie choć zastanawiam się czy nie udać się do niego dużo wcześniej z powodu mojej pracy. Pracuje w sklepie i jak wiadomo to podnieś tamto przynieś, a nie chciałbym oczywiście żeby wszystko było OK.
napisał/a: Madonna 2009-10-18 12:18
No to jesteście b. płodni.
napisał/a: giagia 2009-10-18 21:59
hmmm a tak w ogóle,e to kiedy najlepiej pójść do ginekologa? Ostatnią miesiączkę miałam 18 września. Licząc od tej daty jako początek ciąży byłby to 5 tydzień. Ból owulacyjny wystąpił 30 września, więc licząc od tej daty to 3 tydzień. Kiedy powinnam się wybrać do gina? Najchętniej to juz bym poszła, bo jestem super hiper szczęśliwa i chciałabym się wszystkiego dowiedzieć :)