temperatura a nerwica

napisał/a: Zygfryd1 2014-10-06 16:55
mam pytanie, czy stale podwyższona temperatura ciała (ale tak do 37.6) może być spowodowana nerwicą? dodam, że nie chodzi o stałe podwyższenie, bo wiem że zdenerwowanie może spowodować wzrost chwilowy ale potem opada. wieczorem, w nocy i rano przed wstaniem z łóżka temperatura prawidłowa. co o tym myślicie, jest taka ewentualność czy raczej nie?
napisał/a: Konstans 2014-10-07 12:15
Witaj,
trochę mało logicznie zapytałeś. Chyba gdzie sie pomyliłes ale jak dobrze cię zrozumiałam to pytasz czy podczas zdenerwowania (w chwili ataku nerwowego, nazwijmy to) masz wyższą temperaturę ciała? Tak, to normalne u ludzi bardziej emocjonalnych. Natomiast jeśli stale masz 37,6 to należałoby sie zastanowić dlaczego ?
Pozdrawiam i proszę doprecyzuj pytanie albo może to ja mam dzisiaj problemy z logicznym odbiorem :)
napisał/a: Zygfryd1 2014-10-07 13:18
juz wyjasniam. czy jest taka mozliwosc aby stale podwyzszona temperatura ciala tak do 37.6 byla spowodowana nerwica, przewleklym stresem albo ogolnie czynnikami psychogennymi? wiem ze podczas jak to nazwales ataku nerwowego moze wzrosnac ale potem opada. chodzi mi czy temperatura moze sie utrzymywac z takich powodow przez caly czas. dodam ze u mnie wieczorem i w nocy temp jest dobra czyli 36.5. mam ja dlugo i szukam juz wszedzie przyczyny.
napisał/a: Konstans 2014-10-07 13:32
Ale dlaczego przyczyny upatrujesz w nerwicy?
Przeciez stale od np. 9.00 do 21.00 nie jesteś w permanentnym stresie !!!! ???
W ciągu dnia jesz, pijesz, przyjmujesz płyny o różnej temperaturze, zmieniasz pomieszczenia - pokój, dwór, ZYJESZ, oddychasz, trawisz !!!! To wszystko wymaga ogromnego wysiłku ze str. organizmu. To mechanizm , który nigdy nie przestaje działac (no, chyba, że wezwie nas Ostateczność), ale jednak wieczorem i rano zwalnia nieco. Regeneruje się, odpoczywa.
Ja bym szukała gdzie indziej. Wewnątrz.
Pozdrawiam :)
napisał/a: Zygfryd1 2014-10-07 13:41
no tak, mam jeszcze podwyzszone i to mocno dheas, moge upatrywac przyczyny tej temp w tym?
napisał/a: Konstans 2014-10-07 13:47
Zygfryd napisal(a):no tak, mam jeszcze podwyzszone i to mocno dheas, moge upatrywac przyczyny tej temp w tym?


Permanentny stres oslabia nadnercza, co ma odzwierciedlenie w poziomie kortyzolu i DHEA.
Nic tylko wyluzować, dobrze sie odżywiac, nie rozrywkować sie nadto ;), wyspać sie, kiedy idzie noc i będzie ok !!!
napisał/a: Zygfryd1 2014-10-07 13:55
akurat kortyzol mam dobry tylko dheas znacznie podwyzszone. moze od tego byc ta temp?
napisał/a: Konstans 2014-10-07 14:00
Zygfryd napisal(a):akurat kortyzol mam dobry tylko dheas znacznie podwyzszone. moze od tego byc ta temp?


Chłopie a skąd ja mam wiedzieć ??? :)
Musiałabym Cię "prześwietlić" a chyba nie oczekujesz, że powiem Ci cokolwiek wiążącego po jednym wyniku.
napisał/a: Zygfryd1 2014-11-17 23:21
A jest możliwość, że np. od intensywnego korzystania z solarium się przegrzałem i mam podwyższoną temperaturę?