Tęczowe okręgi wokół świateł.

napisał/a: bartosz13379913 2015-04-21 22:18
Dobry wieczór,
Zacznę od tego, że od mniej wiecej 4 dni zacząłem widzieć tęczowe obwódki wokół źródeł światła, które znajdują się w ciemnym otoczeniu. Co ciekawe nie przy każdym rodzaju świateł są one widoczne (np. w lampach nadjeżdżających samochodów albo przy lampce w pokoju nie mam takich objawów). Widzę je czasem wokół latarni ulicznych które znajdują się dosyć blisko mnie lub wokół płomienia zapalniczki zapalonej w ciemności. Od dłuższego czasu miewałem uciski w oczach, pieczenie, swędzenie, uczucie jakby mi coś wpadło w oko, nieprzyjemne uczucie i pieczenie podczas wiania wiatru, wrażliwość na światło słoneczne itp. Byłem pewien, iż jest to spowodowane długim siedzeniem przy komputerze. Zacząłem więc stosować krople Starazolin, które zostały mi polecone przez znajomego (jakoś 2 tygodnie temu). Przestałem je stosować gdy pojawiły się objawy tęczowych kół (wyczytałem w ulotce ze srodek ten moze powodować niedotlenienie rogówki, które daje objawy wlasnie takiego efektu halo). Od 2 dni zakraplam oczy sztucznymi łzami Optive. Czuję poprawę, oczy mnie mniej pieką, a także czuję większy komfort, lecz tęczowe koła nocą widzę w dalszym ciągu. Czytałem sporo o jaskrze i wiem, że mogą to być objawy tej choroby. Wiem, że spowodowana jest ona wysokim ciśnieniem w gałce ocznej dlatego co jakis czas sprawdzam dotykiem moje oczy (wiem, że to nie ma nic wspolnego z prawdziwym badaniem) i gałki oczne są niezmiennie miękkie i sprężyste, nawet rano gdy u większosci osob ciśnienie wewnątrzgałkowe jest najwyższe. Nie wiem czy to coś pomoże ale dodam, że jestem alergikiem (mam często problemy z zatokami), a także mam dużo objawów nerwicowych, które mialem jeszcze zanim zaczely sie moje problemy z oczami: napięciowe bóle z tyłu głowy, lub uczucie "obręczy" wokół głowy, ataki paniki, kłucia w klatce piersiowej. Proszę o pomoc w moim problemie, i ewentualne sugestie co może mi dolegać.

P.S Mam też męty w oczach gdy patrzę na bezchmurne niebieskie niebo.