Tęcza wokół jasnego światła - tylko gdy jest ciemno

napisał/a: Aniołek9320 2017-02-16 21:09
Witam wszystkich,
byłabym wdzięczna za odpowiedź kogoś, kto jest w stanie mi doradzić.

Mój problem wygląda następująco:
mniej więcej na początku stycznia zauważyłam, że gdy jest ciemno, wokół jasnego światła widzę okrągłą tęczę, tzn. kilka kolorów. Nie zauważyłam tego nigdy wcześniej. Dzieje się tak np. rano/wieczorem, gdy jest ciemno i na ulicy świecą się lampy (wtedy widzę kolory wokół światła lampy). W ciągu dnia, gdy jest jasno, nie ma takich objawów. Poza tym, widzę normalnie, tak jak zawsze. Nie zauważyłam żadnego pogorszenia widzenia (od zawsze noszę okulary).
Jestem pod stałą kontrolą okulistyczną, ponieważ badanie GDx zostało opisane jako 'wysokie ryzyko wystąpienia jaskry. Pole widzenia w skrajnej granicy normy, biorę krople Cosopt, chociaż ciśnienie w obu oczach jest w normie. W listopadzie podczas kontroli okulistycznej, wszystkie badania wyszły w porządku, miałam również rozszerzane źrenice i oglądaną siatkówkę. Żadnych zastrzeżeń, w związku z czym kolejną kontrolę przewidziano na maj.
Stąd moje pytanie. Czy w ciągu dwóch miesięcy coś mogło się zmienić skoro nie było żadnych odchyleń? Czy powinnam wcześniej udać się do okulisty, czy wspomnieć o problemie na kontroli w maju?

Proszę o radę,
pozdrawiam