Technik dentystyczny- czy to przyszłościowy zawód?

napisał/a: nastka321 2014-12-29 12:47
Mam znajomą, która uczy się w szkole policealnej na technika dentystycznego. Ja obecnie nie pracuję i utrzymuje mnie mąż. Myślę jednak nad podjęciem pracy. Czy po szkole policealnej mam szanse na zatrudnienie w tym zawodzie i w miarę korzystne zarobki?:) Co o tym sądzicie? Pozdrawiam
napisał/a: Konstans 2014-12-29 21:15
Witaj :)
Jesli nie razi Cie widok krwi,bólu czy odgłos borowanego zęba i wszystkie związane z tym sytuacje to oczywiście jest to dobry pomysł :)
Techników dent.jest teraz zatrzęsienie ale tez usług stomatol.mnóstwo.Dlaczego?bo mimo wszystko jest zapotrzebowanie.
Jakiś czas temu miałam szkolenie w grupie właśnie techniki dent.i innych pomocy medycznych dotyczące autoprezentacji i samoświadomości.Mniejsza z tym.Zmierzam do tego,ze takich ludzi jest juz silna grupa.Jeszcze nie skończyli szkoły a juz mają miejsce pracy.Pewnie nie każdy.Jednak frustracji po nich nie widziałam :)
Gdybym ja miała takie predyspozycje,poszłabym w te ślady bez zastanowienia.
Życzę dobrego wyboru i spełnienia marzeń w nowym roku :))))
napisał/a: majka292 2015-01-21 16:04
Witajcie!
Jestem technikiem dentystycznym, 3 lata temu kończyłam szkołę policealną, po szkole poszłam do pracowni na staż, po pół roku pracodawca powiedział mi, że jestem osoba pracowitą, szybko się uczę, dokładną, sumienną i chce mnie przyjąć na stałe do pracy.
Słyszy się, że co róż jakaś nowa pracownia się otwiera, a Polacy nie dbają o swoje uzębienie, więc zapotrzebowanie na techników dentystycznych jest i będzie.
Zawód technika dentystycznego polega na wykonywaniu i naprawie protez zębowych, uzupełnień stałych (mosty licowane ceramiką na podbudowie metalowej, cyrkonowej; licówki; onlaye ...) oraz aparatów ortodontycznych.
Pozdrawiam