Taromentin na grypę ?

napisał/a: MikeLike 2014-05-03 13:29
Witajcie. Mam objawy grypy, jestem osłabiony, mam katar, lekkie dreszcze i tak dalej. Lekarz polecił mi ten lek, czy waszym zdaniem ten antybiotyk będzie odpowiedni? Pytam się, bo na ulotce leku nic nie pisało o grypie i tym podobnych.
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-05-03 13:34
Jak to grypa to nie jest dobry, bo żaden nie jest dobry, bo grypę wywołują wirusy a antybiotyki są na.... bakterię.
Co znaczy polecił Ci lekarz? Został Ci przepisany?
napisał/a: MikeLike 2014-05-03 13:48
Z tego zmęczenia nawet nie umiem poprawnie sklecić zdania, wybacz :) Nie mam grypy a objawy mocnego przeziębienia. "Przewiało" mnie kilka dni temu, obudziłem się z lekkimi dreszczami, katarem i lekkim bólem gardła (kiedyś miałem duże problemy z anginą, więc lekki ból gardła szybko może zamienić się w anginę, wiem co piszę), mam też lekką gorączkę i jestem osłabiony. Ze zmęczenia kładę się szybciej spać niż zwykle i mam troszkę popuchnięte oczy. Dawno tak nie miałem, prawie 2 lata. Zawsze wtedy pomagały mi antybiotyki. Lekarz przepisał mi ten antybiotyk. Ciężko zapewne coś będzie Tobie bliżej powiedzieć, ale Twoim zdaniem, mając te skromne informacje ode mnie, ten antybiotyk wyżej jest dobrym rozwiązaniem? Ciepła herbata z cytrynką raczej nie pomoże ;)
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-05-03 14:02
Nie jest dobrym rozwiązaniem jeżeli to infekcja wirusowa, a to co opisujesz na nią wskazuje. Nie mniej jednak nikt nie był przy badaniu, więc nikt nie będzie polemizował z lekarzem czy konieczny w tym przypadku jest antybiotyk czy nie.
napisał/a: MikeLike 2014-05-03 14:17
Rozumiem, dziękuje. Ten Lekarz czasami lubi iść na łatwiznę, nie tylko ja to zauważyłem, stąd napisałem specjalnie tutaj wiadomość. Moje objawy to raczej typowe przeziebienie, które może dalej przerodzić się w coś konkretnego...Pomijając na chwile to co przepisał mi Lekarz, zawsze najlepiej na mnie działał Gripex do picia, obok antybiotyków. Kiedys brałem sporo ich, od dawna nic, tylko czasem właśnie Gripex. Tak jak pisałem wyzej, pomijając zdanie lekarza, Twoim zdaniem Gripex do picia jest dobrym lekiem na tego typu objawy?
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-05-03 14:24
Infekcję wirusową organizm ma sam pokonać.

Duże dawki witaminy C (1-5 gram), cynk w dawce 30 mg, odpoczynek i to powinno wystarczyć. Jak się wybitnie ch.... czujesz możesz wziąć gripex, ale pamiętaj, że jak masz temp. to produkowany jest interferon czyli coś co niszczy drobnoustroje. Dlatego na siłę się gorączki nie obniża. Na gardło, jakiś cholinex, halset i powinno być ok. Jak 3-4 dni objawy się zaostrzają, wtedy można rozważyć wprowadzenie antybiotyku.
napisał/a: makurzyk 2014-06-10 12:42
Gorączka jest mechanizmem obronnym, który ma ułatwić organizmowi zwalczanie infekcji. Wysoka temperatura ciała (>38 st) znacznie jednak obniża jakość życia, a także stanowi zagrożenie dla osób starszych oraz małych dzieci, dlatego jej obniżanie za pomocą środków farmakologicznych wydaje się uzasadnione w pewnych przypadkach. Co więcej, nie badań, które by jednoznacznie wskazywały, że obniżanie temperatury ciała wpływa na przebieg infekcji u człowieka
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-06-10 13:56
A czy podczas gorączki nie wytwarzamy interferonu przypadkiem?
ps. Mam nadzieję, że nick jest przypadkowy, bo jak pojawi się reklama tego produktu to wyłapiesz bana z automatu.