Taromentin a uczulenie na ceclor..

napisał/a: SKYFALL1 2013-03-08 14:16
hej Kochani właśnie wróciłam od lekarza. Doktor przepisał mi antybiotyk Taromentin jednak po przeczytaniu ulotki nie jestem przekonana czy go dawkować...z ulotki wynika że nie powinno się go stosować jeśli wystąpiły kiedykolwiek rekcje uczuleniowe na inne antybiotyki głównie penicyliny i β-laktamowe. Nie rozumiem czemu mi go przepisał, a poinformowałam go o alergii na antybiotyk ceclor. proszę wypowiedzcie się
napisał/a: Wasztyl 2013-03-12 23:12
SKYFALL1 napisal(a):hej Kochani właśnie wróciłam od lekarza. Doktor przepisał mi antybiotyk Taromentin jednak po przeczytaniu ulotki nie jestem przekonana czy go dawkować...z ulotki wynika że nie powinno się go stosować jeśli wystąpiły kiedykolwiek rekcje uczuleniowe na inne antybiotyki głównie penicyliny i β-laktamowe. Nie rozumiem czemu mi go przepisał, a poinformowałam go o alergii na antybiotyk ceclor. proszę wypowiedzcie się


To rzeczywiście dziwne, bo bardzo często jak się jest uczulonym na cefalosporyny (ceclor) to także i na penicyliny (taromentin). Lekarz najwyraźniej, że tak to ujmę "lubi ryzyko" i należy go zmienić - lekarza jeśli reakcja na ceclor była wyraźna to lepiej nie ryzykować, każdy kolejny kontakt z substancją uczulającą może być gorszy w skutkach.

pozdrawiam:)!