Tarczyca - wyniki USG i TSH

napisał/a: nowaq 2015-04-07 13:02
Mam 55 lat, jestem kobietą. W 2011r. miałam USG tarczycy, oto wyniki: Prawy płat tarczycy o wym. 48x16x18mm. Lewy płat o wym. 47x16x13mm. W prawym płacie tarczycy uwidoczniono dość liczne obszary obniżonej echogeniczności i litopłynowe oraz płynowe wielkości od 3 do 8mm. W lewym płacie tarczycy dwa obszary obniżonej echogeniczności, wielkości 7x4 i 6x6mm. W przejściu prawego płata w cień obszar lito-płynowy 16x12x15mm. Wskazana weryfikacja. Wszystkie obszary ze słabo wyrażonym ukrwieniem. Echogeniczność pozostałego miąższu jednorodna, ukrwienie prawidłowwe. Cieśń nieposzerzona. Tchawica nieprzemieszczoa. Więzły chonne przed- i przytchawiczne a także szyjne głębokie niepowiększone. Drugie badanie USG było wykonane 19 sierpnia 2014r. Oto opis: Tarczyca położona w typowej lokalizacji anatomicznej. Miąższ tarczycy jednorodny o prawidowej echogenicznści. Unaczynienie miąższu prawidłowe. Wymiary: płat prawy: grubość 18mm szerokość 17mm i długość 44 mm. objętość 6,73 ml, płat lewy grubość 16mm, szerokość 16mm i długość 43mm, objętość 5,50 ml. Tchawica nieprzemieszczona. OCENA ZMIAN OGNISKOWYCH: W prawym płacie zmiana ogniskowa hipoechogeniczna niejednorodna o wym. 9x9x6mm z II typem unaczynienia, dodatkowo poniżej zmiana hipoechogeniczna o wym. do 5mm raz powyżej zmiana o charakterze zwyrodnienia płynowego o wym. do 7mm.
OCENA WĘZŁÓW CHŁONNYCH: W badanej okolicy anatomicznej nie uwidoczniono węzłów chłynnych o nieprawidłowej echostrukturze.
Wynik TSH-III z 20.08.2014 - 1,670 uIU/ml. (norma 0,27-4,2)
Dodatkowo od ostatniego USG bardzo przytyłam, pogorszył mi się bardzo wzrok, strasznie kołata mi serce, a także nie mogę oddychać, ponieważ czuję coś w gardle, tam gdzie tarczyca.
Proszę o poradę o to co się ze mną dzieje? Czego to mogą być objawy. Proszę o interpretację wyników.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
napisał/a: aniap71 2015-04-07 22:05
Witaj, moim zdaniem powinnaś zrobić cały pakiet tzn ft3, ft4 i przeciwciała. samo tsh nic nie powie.