Tarczyca - Wyniki i samopoczucie

napisał/a: Stone1 2006-12-29 15:57
Ogolnie od jakiegos czasu srednio sie czulem: malo siły, spowolnienie umysłowe, slaba pamiec, sennosc i chroniczne zmeczenie. Wreszcie zaczely mi nagle i intensywnie wypadac wlosy.. Wtedy powiedzialem o tym mojej Pani diabetolog (choruje na cukrzyce od 4 miesiecy). Kazala zbadac poziom TSH. Okzalo sie ze jest na poziomie 5,64. Podwyzszone. Bylem u endokrynologa. Kazal wykonac dodatkowe badania, oto wyniki.
FT3 - 3.0 (1.5-4.1)
FT4 - 1.0 (0.8-1.9)
anty-TPO 587 (0-35) !!
anty-TG
napisał/a: KATERINA 2006-12-31 02:52
Masz Hashimoto!!
Często inne choroby immunologiczne chodza w parze z cukrzyca ,i hashi jest jedną znich/Warto się już leczyć ,normy są zawyzone to TSH jak najbardziej kwalifikuje się do leczenia ,znajdź dobrego Endokrynologa na forum Hashimoto Gazety wyborczej w dziale fora prywatne masz namiary na lekarzy ,może coś znajdziesz.
Po drgie warto zrobic przeciwciała przeciwjadrowe ANA i Ena .Masz zapewne cukrzycę pierwszego typu?Insulinoozależną

Do kompletu brakuje badania usg tarczycy -To bardzo wazne ,może wskazac na stan zapalny,trzeba spr czy guzków brak,czy echogeniczność prawidłowa etc.Warto zrobić też morfologię i poziom żelaza lub ferrytyny spr czy nie masz anemii która towarzyszy często ch.tarczycy niedoczynności zwyklej jak i autoimmunologicznej[Hashimoto]

Warto spr przeciwjądrowe Ana i ena ,pzdr jak zaczniesz brac tyroksynę bedzie stopniowo lepiej.Pamiętaj to TSH kwalifikuje się do podawania tyroksyny,sprawy nie lekceważ ani nie daj się zbyć.powaznie.PZDR
napisał/a: Stone1 2007-01-07 19:53
Mialem usg tarczycy. Nic specjalnego nie wykazalo. W niektorych miejscach odrobine onbizona echogenicznosc. Tak mam insulinozalezna cukrzyce. Od tamtego postu bylem juz z tymi wynikami u endokrynologa. Dostalem Letrox 25 i mam za miesiac skontrolowac poziom TSH. Czekam cierpliwie na poprawe.
napisał/a: Hania11 2007-01-09 21:49
Mam 38 lat. Od 4rech lat leczę się na tarczycę. W 2002 roku miałam robione USG tarczycy, które wykazało guzek o średnicy 0,5 cm. Kilka dni temu miałam robioną biopsję. Dostałam takie rozpoznanie:
"BAC/USG zmiany na granicy płata prawego i cieśni średnicy 1 cm. Guzek hiperplastyczny. Wskazana kontrola"
Co mam myśleć o tych wynikach? Proszę o wszelkie uwagi i pomoc
napisał/a: KATERINA 2007-01-10 00:56
Widocznie miałas za wysoką dawke ,zaczyna się od małych dawek lub większa rozkłada się w czasie i dochodzi w okresie np 2-3 tyg do tzw dawki docelowej.Mozna miec równiez nietolerancję/uczulenie na preparat i wtedy zgłasza się to lekarzowi prowadzącemu.Unikanie leczenia etc skutkuje rozregulowaniem pracy całego organizmu.
TSH ft 3 i ft 4 robi się przez pierwsze pare miesiecy leczenia co miesiac ,chociaz same TSH żebu "ustawic "dawke ,zobaczyc jak leczenie przebiega.Dorosła jestes powalcz o siebie nie leczenie to jawne proszenie się o kłopoty.USG tarczycy robi się raz na rok jak sa guzki można raz na 6-8miesiecy.Radze poszukac db endo.I BRAĆ leki.Inaczej to totalna głupota,leki mozna dobrac wymaga to cierpliwości ,samozaprcia i KOMPETEntnego medyka.Raz na pare miesiecy warto robić morfologie i OB[odczyn biernackiego]--niedoczynności towarzyszą anemie.Warto poczytac więcej o niedoczynności i wiedzieć co i jak.pzdr

[ Dodano: 2007-01-10, 00:58 ]
przepraszam nie tu wpisałam swój post miało być to skierowane do forumowiczki ANI.
napisał/a: Kinga 1984 2007-01-22 22:24
Nie przejmuj sie stary ja mam 40!!
napisał/a: sierlena 2007-08-25 19:41
Ja mam duże wachania hormonów.
W lutym miałam tsh 118
w maju 18
czerwcu tsh o,30 nadczynność
sierpień tsh 10,16

Dlaczego tak sie dzieje:(??????
napisał/a: moniczka_bober 2007-08-28 21:57
Ostatnio miałam robione USG tarczycy lekarz wykrył u mnie jakieś torbiele na tarczycy???Czym to grozi i czy bede musiała mieć zrobioną biopsje tarczycy proszę niech ktoś mi szybko odpowie!!!!


P.S.Czy konieczna jest operacja nie mam osiemnastu lat a moja mama powiediała że napewno na zadną operacje sie nie zgodzi jak mam ja jak by co pprzekonać????
napisał/a: martulka2801 2007-09-10 19:22
moniczka_bober : Witaj! Ja też nie mam 18 lat i niemałe problemy z Tarczycą(mam jeden guzek śr 2 cm, kilka torbieli i zwapnienia) byłam na biopsjiokaże czy będe miała operacje choć myślę że z tyloma "nieprzyjaciółmi" w tarczycy raczej mnie to nie omninie:) Pozdrawiam, 3maj się!:*