Tarczyca

napisał/a: Łukasz23 2015-06-11 21:07
Witam wszystkich serdecznie .Nazywam sie Łukasz mam 23 lata .Postanowilem ze tez napisze krotko moja historie ,ktora zaczela sie nie tak dawno .Okolo 3 miesiecy temu zaczolem miec problemy z jedzeniem z dnia na dzien spadal mi apetyt .wszystko musialem sobie wpychac do buzi do tego stopnia ze nie umialem patrzec na jedzenie wydawalo sie domnie czyms najgorszym na swiecie kiedys bardzo lubialem sobie pojesc.W szybkim czasie schudlem .zawsze wazylem 68 kilo schudlem do 60 bylem caly blady ciagle chodzilem nerwowy czesto wybuchalem zawoty glowy myslalem ze umre.. do teraz zeby wazyc 79 kilo apetyt wrocil w szybkim czasie przytylem duzo kilo obecnie mam nadwage mam 171 wzrostu proboje schudnac mimo tego ze duzo biegam proboje wszystkiego nic nie pomga ,ogolnie samopoczucie do kitu .wiec wpadlem na pomysl zeby zbadac tarczyce bo wiem ze u mnie babcia chorowala o to wyniki :
Tsh moj wynik 1.212 norma min 0.35 norma max 5.50
ft3 moj wyik 4.48 norma min 2.3 norma max 4,2
ft4 moj wynik 1.34 norma min 0.89 norma max 1.76

anty tg moj wynik 30,4 norma max 40.0
anty -tpo moj wynik
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-06-14 15:47
Twoje objawy mogą wskazywać na problemy z tarczycą. Ale tutaj nie jest nic jednoznacznego, dlatego radzić coś konkretnego ciężko.
Podwyższona wolna trójjodotyronina oznacza 2 rzeczy: albo chorujesz na nadczynność tarczycy albo masz niedobór jodu.
Na nadczynność wskazywałby pierwsze objawy jakie napisałeś, ale na niedobór jodu wskazują właśnie objawy jakie masz obecnie.

Przeciwciała są raczej ok. więc tutaj o autoagresji raczej mowy nie ma.

Ciężko mi coś Ci doradzić, bo jak pisałem możesz mieć 2 różne rzeczy ale jak wiesz leczenie jest zgoła inne.
napisał/a: Łukasz23 2015-06-14 17:14
Bardzo dziekuje za szybko odpowiedz .Od jakiegos czasu czytam duzo forum i rozgladam sie po necie na temat informacji o tarczycy ciezko znajsc cos kakretnego informacje sa podzielone ja juz jestem glupi z tego niestety musze jeszcze wytrzymywac bagaz objawow przewleklej boreliozy jestem wrakiem ludzkim fizycznie i psychicznie jestem osoba mloda piszac ten tekst nawet nie ma go ochoty pisac wenetrzenj sily mi brak ale musze bo dluzej nie wytrzymie tych katuszy...wiec do boju kolejne linijki

No wiec wlasnie wspomnialem moze byc to tarczyca dzisiaj mija kolejny dzien gdzie mam totalny brak apetytu zjadle przez caly dzien moze dzwie kromki chelba czuje sie slaby niesety zaczyna wracac sytuacja z ponad kilku miesiecy gdzie bylem blady nie mialem sliy sie podniesc z lozka i napic samej wody rozumicie to co czulem ? prawie umieralem ... nikt nie okazal pomocy
od kilku dni nie wychodze z domu ,przed badaniem mialem jakies kolatania serca wspominajc jeszcze pamiecia wstecz czesto mialem sluche rece musialem je smarowac kremem to byla zima.Kluczowa punktem ktory nie dodalem to tak sprawa ze od kilu miesiecy pilem alkohol nie wspomne o jedzeniu nie regularnym jak jadlem to tylko hast -fody po kilka miesciy nie wychodzilem z domu upijalem jakos smutki i cierpienie..
to co mi radzicie powtorzyc badanie ? dzien przed badniem pilem piwo alkoholowe i biegalem czy moglo to cos zmienic we wyniku ? warto zbadac ten jod?z tego co pamietam to pierwsza taka sytuacja mi sie zdarzyla ze mam podwyzszone ft 3
moze ktos cos dopowie cierpiacemu czlowiekowi dziekuje
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-06-14 17:26
Ja bym zrobił tak:
wrzucił na kilka tygodni 500 mcg jodu i 200 mcg selenu.

I po tym okresie albo będziesz czuł się lepiej albo dużo gorzej i to będzie ważniejsze niż nawet wyniki.
napisał/a: Łukasz23 2015-06-14 18:00
ok sproboje ty tez masz horoa tarczyce ze moge zapytac?
napisał/a: Łukasz23 2015-06-14 18:03
bo ten moj przypadek jest nie jedno znaczny ? jutro powtorze lub wtorek badnia i je tutaj wkleje
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-06-14 18:27
Łukasz23 napisal(a):ok sproboje ty tez masz horoa tarczyce ze moge zapytac?


Tak mam ;)
napisał/a: Łukasz23 2015-06-14 18:34
wspolczuje .mowisz den jod i slen ? moze lepeij jak powtorze jutro wynik zobacze co bedzie i endykrologa poszukam .
napisał/a: Łukasz23 2015-06-14 18:35
przepraszam ze tak pisze i ciagle pytam bo chce miec wsyztsko zawsze jasna sytuacja co do czego