Tarczyca

napisał/a: huntsman 2007-02-10 00:05
Jestem po operacji tarczycy (adenoma folliculare glandulae thyreoideae) , wynik tsh 22 , świadczy o niedoczynności tarczycy dopiero po trzech tygodniach od operacji lekarz kazał mi brać Letrox 25.
Czy zażywanie ww. leku powinno być poprzedzone jakimiś badaniami , nadmienie że mam nie dokończoną diagnostykę nadnercza ( pheochromocytoma).
napisał/a: KATERINA 2007-02-14 01:05
Nie.Tr5zeba bra preparat żeby nie dopuścić do większej niedoczynności.Miałas robione USG tarczycy.?Za 6 tyg powinnaś mieć spr TSH ,ft 4 oraz jeśli nie miałas przeciwciała tarczycy Tg i TPO.Podejrzewają u Ciebie chorobe ADDisona?[nadnercza]
Trzeba zrobic za 6 tyg takze ogólną morfologię i poziom Ob
napisał/a: huntsman 2007-02-19 05:44
Witam.
Odpowiem za małżonkę.
USG tarczycy nie miała robionego , obecnie zamieniono jej lek na EUTYROX 100 , ze względu na nietolerancję poprzedniego , tz. spadek ciśnienia , biegunka itp. Od roku czasu jest diagnozowana w kierunku guza nadnercza .
napisał/a: KATERINA 2007-02-19 13:23
No to trzeba te badania wykonać wszak to podstawy.
Branie wszelkich preparatów tarczycowych zaczyna sie od małych dawke żeby org nie reagował gwałtownie dlatego np jesli zapisaną dawka jest 50mg to zaczyna się od 25 przez 2 ,3 tyg a potem dochodzi do tzw dawki docelowej.
Konieczne badania :
TSH ,ft 4 oraz usg i przeciwciala tarczycy TG i TPO ,morfologia ogólna
poziom OB[odczyn biernackiego,marker zapalny podstawowy]
żelazo i zmiana ewentualnie endokrynologa,z jakiego miasta jesteście?PZDR
napisał/a: huntsman 2007-02-20 14:56
Witam.
Jesteśmy z W-wy , a leczymy się w kilku szpitalach o , których jest ostatnio głośno.
Dawki preparatu ustalali endokrynolodzy ze sptopniem naukowym doc.
Dzisiaj i tak znalazła się małżonka w szpitalu , stan przed zawałowy , przedawkowanie.

Pozdrawiam