tarczyca; napady duszności

napisał/a: Piotrnow 2006-08-26 02:24
Witam, około 2 miesiące temu wykryto u mnie niedoczynność tarczycy. Od jakiegoś czasu miewam uciążliwe napady duszności, które przeszkadzają mi między innymi w spaniu. Wyczytałem gdzieś, że te dwie dolegliwości mogą być ze sobą powiązane. Był bym wdzięczny za jakieś informacje, albo, chociaż o link na stronę, na której mógłbym o tym poczytać. Miałem badania hormonalne i mam zapisane jakieś lekarstwa. Skierowanie na szczegółowe badania mam dopiero na listopad. Zastanawiam się czy nie pójść, może na badania astmatyczne. Z góry dzięki za każdą pomoc.
napisał/a: plb1985 2006-08-26 16:37
pierwsza istotna sprawa to jakie badania i jaki rezultaty, a druga to jakie leki, trzecia to jak długo utrzymuje się problem z tarczycą i jak długo ją leczysz?

nie ma takiego organu, z którym tarczyca nie byłaby powiązana, także powyższe informacje są bardzo istotne

jeśli duszności są napadowe to rzeczywiście może to być wskazanie na astmę... w jakich okolicznościach miewasz duszności? jak długo się utrzymują? bierzesz jeszcze inne leki? masz w rodzinie chorych na astmę?
napisał/a: Piotrnow 2006-08-26 17:19
Miałem badania na zawartość TSH we krwi - 7.47 ulU/mL. Lekarz zapisał mi euthyrox 50. Leczę ją od samego początku, czyli 2 miesięcy.
Tak, to są napady, ale wcześniej mi się nie zdarzały. Tylko raz, rok temu obudziłem się w nocy i też ciężko mi się oddychało. Później ich nie miałem. Dopiero teraz zdarzają się od czasu do czasu.
Nie biorę żadnych innych leków, ani nikt z rodziny nie miał astmy.
Być może jestem alergikiem, bo często mam katar.
napisał/a: plb1985 2006-08-26 19:09
a jak długo się utrzymują takie dusznośći?
w każdym razie warto wybrać się do alergologa i zrobić odpowiednie badania
napisał/a: Piotrnow 2006-08-26 20:26
Różnie to bywa. Raz trwa pół godziny, a czasami podchodzi pod 2h.
Chyba tak zrobie.