tarczyca/nadwaga/ogólne problemy zdrowotne/

napisał/a: beata.ka. 2016-10-23 19:31
Mam 52 lata, od 15 lat choruję na tarczycę. Na początku choroby była to niedoczynność Gravesa-Basedowa, po 8 latach byłam poddana radiojodowi. Po radiojodzie w ciągu 12 miesięcy przytyłam 30 kg i przestałam się pocić. Przez 2 lata nawet w największe upały nie pociłam się i nie mogłam schudnąć. Zaczęły się zaparcia, refluks żołądkowo-jelitowy. Przez nadwagę pojawiły się problemy z kręgosłupem, bóle w łydkach i stopach. W ciągu ostatnich kilku lat brałam mnóstwo lekarstw. Trzy lata temu zaczęło się u mnie klimakterium, od półtora roku nie mam miesiączki. Problemy z nogami nadal się utrzymują. W ubiegłym roku nogi bardzo mi puchły, a nogi i łydki były bardzo czerwone i miałam problemy z chodzeniem. W listopadzie 2015 r postawiłam na pijawki, a nie na lekarstwa. Od listopada 2015 r do stycznia 2016 r miałam 3 razy stawiane pijawki. Po czym moje nogi sklęsły i wróciły do cielistego koloru. Od kilku miesięcy mam również problemy z prawą stroną ciała, puchną mi palce w prawej ręce, boli mnie kolano i miałam zapalenie ścięgien w prawej stopie. Do tego dochodzą częste zawroty głowy , problemy ze spaniem, czego powodem może być również chrapanie, które nasila się. W czerwcu 2016 r, robiłam dokładne badania i wyniki są w normie. Obecnie biorę tylko letrox 150 mg na tarczycę oraz witaminy tj B12, D, A+E, Magnez. Przyznaję, że już nie wiem do jakiego specjalisty się udać, co zażywać, gdzie szukać pomocy.