tarczyca a ciaza

napisał/a: izzabella1 2007-06-19 17:58
witam moj ginekolog zlecil mi badanie krwi oto wyniki
TSH 0.7 0.3-4.5 uU/mL
T3 2.9 2.0-4.0 ng/L
T4 13.1 4.5-11.0 ng/L
dodam ze jestem w 13-tyg ciazy , i nie mam pojecia czy to sa złe wyniki czy w miare dobre
napisał/a: KATERINA 2007-06-19 19:16
Witam , być może lecisz w stronę Nadczynnosci ,liczą się objawy które masz
dodatkowo nie same tylko wyniki.
Trzeba zrobic usg tarczycy--nawet na własną rękę oraz przeciwciała tarczycy TG i TPO,złym pomysłem jest robienie całkowitych hormonów ,robi się frakcje wolne czyli ft 4 i ft 3[gdzie f oznacza free],one są odpowiedzialne za prace tarczycy tzn dobrze obrazują jej pracę ,całkowite się łącza z innymi bialkami i nie sa obiektywne/
Musisz udac się do dobrego spr EndokrynologA,panikowac nie ma co tylko trzeba się gruntownie przebadać ,powinnaś ponieważ problemy z tarczycą[choroby sa genetycznie uwarunkowane] są dziedziczne wybadać czy ktoś w rodzinie nie cierpi na jakąs postać choroby tarczycy.Jeśli przeciwciała tarczycy wyjda podwyższone warto zeby przebadała sie tWoja Mama ,Rodzeństwo.
To wazne
Ty powinnas byc pod stała opieką endo już do końca ciazy i PO warto zeby lekarz/-ka znali się np na tym że po porodzie Twoje problemy jeśli będizesz je miala mogą się utrwalić nie minąc i warto spr miesiac dwa po porodzie TSH i ft 4.Dziecko tez musi się potem przebadac jeśli zaistnieją u Ciebie problemy immunologiczne.
Dlatego warto zostac pod opieką DB spr lekarza.[Przeszukaj rózne fora w necie]

Bedzie dobrze ale temat trzeba podrązyć a nie zignorować.PZDR serdecznie Kaska
napisał/a: anna792 2007-12-25 15:00
ja tez mam tarczycę od 2 lat biore euthytox na początku wyniki były w normie potem zaczeły skakac. bardzo chciałabym zajść w ciąże ale obawiam sie ze bede powikłamia ...od czego powinnam zacząc,