Tampony.

napisał/a: arctic0510 2007-05-07 13:57
Witam!
Niedawno przekonałam się do tamponów... ale słyszałam, że podpaski są lepsze od nich ponieważ nie tamują wydzieliny i wszystko normalnie i spokojnie spływa. Jak to z tym jest?

I jeszcze chciałabym się dowiedzieć o TSS... jak może dojść do tej poważnej choroba?
napisał/a: Kasienka84 2007-05-07 22:22
Tampony sa dobre ale z umiarem, faktem jest ze nie sa polecane do ciaglego stosowania poniewaz to nie do konca zdrowe, wydzielina powinnabyc wydalana na zewnatrz a nie trzymana caly czas w srodku, latwiej wtedy o infekcje itp jak ktos podatny jest. Moim zdaniem tampony mozna stosowac ale nie caly czas, kilka godzin dziennie tak, jak np sie gdzies wychodzi a bedac w domu czy na noc powinno sie stosowac podpaski, szczegolnie noca. Ale kazdy ma wlasne zdanie, ja sama nie stosuje, chyba ze wyjatkowa sytuacja. lepiej zeby bylo naturalnie chyba
napisał/a: arctic0510 2007-05-07 22:36
Słyszałam, że dzięki stosowaniu tamponów kobiety rzadziej chorują na endometrioze. Czy ti prawda? I że podobno lepiej usuwają wydzieline z pochwy... a jak dochodzi do TSS? Czy to zalezy od higieny i od tego czy jest sie zdrowym?
napisał/a: Kasienka84 2007-05-08 09:16
Ja słyszałam troszkę inne opinie, no ale każdy ma własną opinie i zdanie, według tego co ja slyszałam to wydzielina powinna byc wydalona na zewnatrz i to jest zdrowsze a nie zatrzymywane w srodku, odnosnie higieny to jest ona potrzebna tak samo przy tamponach jak i przy podpaskach wiec to nie duza roznica bo i tak trzeba o nią dbać. Ja bym non stop nie używała tamponów i głównie przy podpaskach pozostała a tampony zakładała na kilka godzin dziennie, a wnocy szczegolnie pozostała przy podpaskach, poszukaj w necie jakichs artykulów z medycznego punktu widzenia jak to wyglada, podejrzewamz e kazde specjalista tez bedzie mial swoje i czesto inne zdanie
napisał/a: Patrycja27 2007-05-23 12:42
co do tamponów to uważam, że jest to jednen z najlepszyc wynalazków ludzkości - zawsze stosuje tampony, ale na noc zakladm podpaski.... ale trzeba uwazać, bo kobiety szczegolnie podatne na infekcje czy grzybiczne czy bakteryjne powinny unikać tamponow, ale zawsze w takim przypadku należy przyjmować probiotyki - palczki kwasu mlekowego np. lacibios femina, ale trzeba siebie obezrwować i rozsądnie korzystać z tamponów...
napisał/a: gotten 2007-05-23 21:24
Zacznę od początku.
Tampony mają za zadanie łatwiejsze utrzymanie higieny, wchłanianie krwi wydalanej podczas krwawień miesiączkowych, pozwalają nosić obcisłe ubrania w czasie okresu.
Są oczywiście skutki uboczne takie jak właśnie TSS czyli toksyczne zakażenie krwi (nie pamitam dokładnie tłumacznia za łaciny ) co jednak nie jest częstym zjawiskiem. Ponadto źle dobrane tampony mogą spowodować infekcje grzybicze pochwy, czego leczenie nie jest przyjemne. Można używać, ale nie często, bo gromadzona krew bez dopływu powietrza, może spowodować to co powyżej Jeżeli już je używasz, powinnaś zmieniać je dość często. Ciągle udoskonalane podpaski są chyba dosyć wygodne, i gdy nie trzeba, można zastąpić nimi tampony.
Pozdrawiam