Tajemniczy ból w dołku

napisał/a: Ezard 2008-04-25 02:22
Średnio raz na miesiąc dopada mnie ostry ból w tzw. dołku żołądkowym. Wcześniej zdarzało się często, że promieniował do przełyku, ale ostatnio ogranicza się do wymienionego punktu. Trwa od minuty, do kilku, rzadko kilkunastu minut. Co ciekawe, ból pojawia się dość regularnie, zwykle ok. pierwszej nad ranem, gdy siedzę przed komputerem lub leżąc czytam książkę. Nie widzę raczej związku z dietą czy stanem psychicznym. Czy ktoś ma coś podobnego albo chciałby pospekulować o genezie tego bólu? Będę bardzo wdzięczny.
napisał/a: delinka79 2008-04-25 09:42
moze byc na tle nerwowym , moze to byc refluks zwlaszcza w pozycji lezacej , ile ma pan lat
napisał/a: Ezard 2008-04-25 11:12
Faktem jest, że cierpię na refluks, ale ostatnio, po intensywnej kuracji farmakologicznej, dolegliwości prawie zupełnie ustąpiły, z wyjątkiem tej jednej. W tej sytuacji nie wiem, czy nadal mam wiązać ów tajemniczy ból z refluksem. P. S. Mam 31 lat.
napisał/a: delinka79 2008-04-25 13:04
moze tak byc ze przyczyna jest refluks bo to ze bierze pan lek to nie znaczy np ze nie ma pan przestrzegac nadal diety odpowiedniej dla choroby refluksowej , jaki to jest lek i jaka dawka ? 20 ?
napisał/a: Ezard 2008-04-26 00:13
Od dwóch miesięcy zażywam 120 mg preparatu Nolpaza. Natomiast ów tajemniczy ból pojawił się w 2004 roku i od tamtego czasu powraca z zadziwiającą regularnością.