Tachykardia, obrzęki nóg

napisał/a: ssylwia2 2015-11-25 18:58
Witam,
jestem po wizycie u kardiologa, na której wykonano mi EKG. Z zapisu EKG lekarz wyczytał przyspieszony rytm serca (miejscami również arytmia, ale podobno niegroźna, bo minimalna). Niestety jestem bardzo zniesmaczona, ponieważ głównym powodem (poza uczuciem kołatania serca), z którym zgłosiłam się do lekarza były opuchnięte nogi wraz z przebarwieniami typowymi przy niewydolności żylnej (brązowe plamki a'la piegi). Dodam, że w dzieciństwie miałam wykonywane EKG, na którym wyszło poza przyspieszonym biciem serca zaburzenia przewodnictwa wewnątrzkomorowego. Wtedy moim rodzicom przekazano, że wyrosnę z tego i nie było to dalej diagnozowane. Niestety podczas dzisiejszej wizyty lekarz całkowicie zignorował problem nóg... Przepisano mi lek Nedal 5 i zalecono dalsze badania, tj. ECHO serca. Czy ten lek przy ewentualnej niewydolności żylnej jest zalecany? W skutkach ubocznych wskazano, że może powodować powstanie obrzęków. Obawiam się, czy na obecnym etapie, czyli w sytuacji, gdy mam obrzęki na nogach ten lek nie zaszkodzi.
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-11-25 19:06
To typowy beta bloker, który przepisuje się na nadciśnienie tętnicze i/lub przyśpieszony puls. Ale objawy które opisujesz mogą być również związane z niewydolnością układu krążenia i lek teoretycznie może pomóc.
Możesz brać lek i obserwować nogi albo zrobić badanie D-dimerów i/lub USG dopplerowskie kończyn/y dolnej.
napisał/a: ssylwia2 2015-11-25 19:19
djfafa dziękuję za odpowiedź. Moje obawy bardziej sprowadzają się do tego, czy ten lek nie zaszkodzi przy ewentualnej niewydolności żylnej. Jednak stawiałabym w swoim przypadku na niewydolność krążenia, bo często też przy wykonywaniu czynności w pozycji pochylonej (np. ścielenie łóżka) na środkowym palcu dłoni pojawia się się plamka granatowo/fioletowa, która po rozmasowaniu znika.
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-11-25 19:24
czy nie zaszkodzi sprawdzisz go przyjmując. Wiesz raczej nie napisze Ci: nie bierz leku, który przepisał Ci lekarz.

Jak pisałem możesz zrobić USG dopplerowskie i to raczej da odpowiedź na Twoje pytanie. Możesz profilaktycznie przyjmować leki na bazie escyny + diosminę, ale raczej one nie pomogą od razu, więc trudno będzie stwierdzić czy pomagają czy nie.
napisał/a: ssylwia2 2015-11-26 21:07
Przyjmowałam Diosminex w dawce 2x1 oraz cyclo 3 fort w dawce 3x2 przez blisko 3 miesiące i niestety efekt był mizerny... Mogę Nedal 5 łączyć ewentualnie z Diosminexem i cyclo 3 fort lub Venorutonem?
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-11-27 09:28
Dlatego lepiej chyba zrobić te USG kończyn.