Tachykardia i skoki poziomu glukozy

napisał/a: itp1 2014-06-27 08:55
Dzień dobry,
w nocy z niedzieli na poniedziałek dostałam pierwszego w życiu ataku tachykardii (puls był podwyższony dwukrotnie) - wystraszyło mnie, poszłam do lekarza następnego dnia. EKG wyszło ok. Jeszcze przez 2 dni po ataku miałam delikatnie podwyższony puls, było mi słabo, byłam rozkojarzona, ciągle chciało mi się pić, w okolicach serca czułam delikatny ucisk/kłucie. We wtorek zmierzyłam sobie poziom glukozy we krwi (w domu), wyszło 99 mg/dl. Dzisiaj rano zmierzyłam drugi raz i wyszło 49 mg/dl (nigdy wcześniej nie miałam problemów z glukozą).
Nie wiem, co powoduje takie rzeczy. Nie stresuję się jakoś specjalnie, miałam trening interwałowy, ale dużo wcześniej, bo w piątek... W niedzielę wypiłam sporo kofeiny (yerba mate), ale ostatnia porcja koło 17, a tachykardii dostałam koło 2 w nocy.

Dodam jeszcze, że mam 23 lata. Od prawie 5 lat przyjmuję dwuskładnikową antykoncepcję hormonalną. No i ostatnio bardzo wypadają mi włosy...

Ktoś ma jakiś pomysł, co może mi być i jakie dodatkowe badania powinnam zrobić? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam,
P.