TABLETKI

napisał/a: linka--17 2007-07-21 23:36
Mam takie pytanie. Koleżanka mówiła mi, że są tabletki antykoncepcyjne, które wywołują sztuczne poronienie. Czy to prawda?? Zaśmiałam się z niej mówiąc, że takich nie ma jeszcze na świecie, a ona upracie się trzyma swojej wersji. I jeszcze jedno pytanie: czy można poprzez cios w brzuch poronic? Jeśli tak to w jakim stadium ciąży? Proszę o odpowiedź.
napisał/a: ~Anonymous 2007-07-26 10:29
Są dostępne tabletki, które przyjmuje się do 72 godzin po stosunku, jednak ciężko powiedzieć, że są to tabletki wczesnoporonne bo w tak krótkim okresie po stosunku nie dochodzi jeszcze do implantacji zarodka w ścianie macicy. Co do pytania dotyczącego poronienia wydaje mi się, że cios w brzuch w każdym stadium ciąży jest bardzo niebezpieczny i grozi utratą ciąży.
napisał/a: ~Anonymous 2007-07-30 16:44
dziękuje bardzo.Koleżanka była w szoku jak zobaczyła twoją wiadomość, he he. Bardzo dziękuję .
napisał/a: millo1 2007-07-31 13:44
hej, dostępne w Polsce tabletki, działające do 72h od stosunku tzw. tabletki "po" czy antykoncepcja awaryjna, doraźna to nie są tabletki wczesnoporonne. wg WHO za ciążę uznaje się dopiero połączenie zarodka z macicą, natomiast i escapelle i postinor duo (bo są dwa takie preparaty na rynku) przyjęte przed owulacją hamują jej wystąpienie, uniemożliwiając zajście w ciążę, a po owulacji powodują zmiany w błonie śluzowej zmniejszające możliwość implantacji. mechanizm działania jest identyczny jak tradycyjnych pigułek hormonalnych. i na dodatek w przypadku już zaistniałej ciąży, taka tabletka będzie działała wspomagająco na ciążę.

natomiast są tabletki poronne tj. XX-4*6, ale to nie są już tabletki antykoncepcyjne i są w Polsce nielegalne i zabronione.
napisał/a: ~Anonymous 2007-08-06 23:58
po stosunku pekla mojemu partnerowi prezerwtywa obawiam sie ze moge zajsc w ciaze.bylo to dzisiaj wiec blagam powiedzcie mi co mam zrobic w tkiej sytuacji bo syszlam ze sa tylko 72odziny?czy sa jakies tabletki poronne bez recepty czy musze isc do ginekologa?! jakie najlepiej wziac?
napisał/a: millo1 2007-08-07 19:36
w Polsce dostępne są dwa rodzaje takiej antykoncepcji: postinor duo i teraz escapelle, która zaczyna pomału wypierać postinor. jeśli pękła gumka, to macie rzeczywiście tylko 72h, choć oczywiście im szybciej tym lepiej. te tabletki o których mówię nie mają działania poronnego (w Polsce takich nie dostaniesz, chyba że nielegalnie), ale są dostępne jedynie na recepte. więc proponuje jak najszybciej do ginekologa i jak najszybciej zażyć. w przypadku pierwszej doby oba środki mają po 99% skuteczności, ale im dalej, tym skutecznością większą odznacza się escapelle, więc może to lepiej. sama nie wiem. powodzenia!
napisał/a: Lalunaa 2007-09-11 00:26
w zasadzie to wsyztsko brzmi bardzo uspokajająco ale nie ejst tak łatwo otrzymac recepte na tabletke "po" lekarze bardzo neichętnie je przepisują.
sama kiedyś poporsiłam o taka recepte, chciałam ja mieć w szufladzie na wszelki wypadek, to gin potraktował mnie jak nieodpowiedzialną małolate. powiedział ze to nie sr. anty. Owszem zgadzam się ale już chyba nie poprosze zwyklego ginekologa o ta recepte...
napisał/a: ~Anonymous 2007-10-31 16:11
Mnie udało się dostać recepte dopiero prywatnie, dobrze że udało mi się zorganizować pieniądze i to nie małe bo lekarz policzył sobie cyba podwójnie za wszystko, kiedy zorientował się, jak bardzo to ważne dla mnie. Z gabinetu w przychodni zostałam niemal wyrzucona... brrry.... więcej tam nie poszłam
napisał/a: Lalunaa 2007-11-06 21:35
na drugi raz lekarza szukaj na http://www.ginweb.pl to jest wyszukiwarka i tam znajdziesz bezposrednie kontakty do lekarzy. Ja tez w podobnej sytuacji ratowałam sie to wyszukiwarka. Tylko w moim przypadku to była niedziela a w poniedzialek bylo jakies swieto wiec musialabym czekac dwa dni na wizyte.
napisał/a: Motylek_Łęczyca 2007-11-14 22:48
asia napisal(a):jestem w 12tym tygodniu ciaży nie mam od kogo dostać tabletek poronnych lekarz do którego chodze wycofał sie i nie chce mi pomóc a zapowiadało sie inaczej brakuje mi juz sił do zycia ciaże ukrywam i nie chce doprowadzic do porodu..juz sama nie wiem co robic?


JA NA TWOIM MIEJSCU BYM URODZIłA TO DZIECKO !!! Nie masz co ukrywac ciaze bo brzuszka nie da sie ukryc! Nie wazne ile bym miała lat czy 15 czy 20 ja bym nie poradziła sobie z mysla ze kiedys usunęłam dziecko ...... postaw sie w sytuacji jak bys sie czuła jak by twoja mama cie usuneła?? jesli je usuniesz bedzie cie to meczyło ... ale to zalerzy jaki masz charakter ....czy nie wspaniale miec taki mały skarb który jest pod twoim sercem ??? Zobacz ile jest dziewczyn które maja dzieci i sa młode majac nawet 14 lat ... Podejmij słuszna decyzje to decyzja na całe zycie ........ zawsze bedziesz do tego wracac .....
napisał/a: Madonna 2007-11-29 21:17
czekolada napisal(a):Wg WHO za ciążę uznaje się dopiero połączenie zarodka z macicą.


Czy wiesz może, dlaczego zmieniono tę definicję?
napisał/a: aga2522 2011-01-03 21:09
Mam pytanie . Czy jak jestem niepełnoletnia bo dopiero w czerwcu będę to otrzymam te tabletki zapobiegające ciążę te na literę 'm' i czy mogę iść sama czy z mama muszę iść do ginekologa proszę o szybka odpowiec?