Tabletki Vibin Mini...

napisał/a: Eddie 2013-03-17 09:51
Witam serdecznie. Moja dziewczyna zaczęła brać pierwsze opakowanie Vibin Mini. Wczoraj wzięła 8 tabletkę i wczoraj też skończyłem w środku. Dodam, że rozpoczęła opakowanie zgodnie z zaleceniami, czyli w 1 dniu krwawienia miesiączkowego. Powiedzcie mi, czy po tych 8 tabletkach jest w pełni zabezpieczona? Pytam Was, bo tutaj można uzyskać najrzetelniejsze odpowiedzi. Pozdrawiam
napisał/a: wikam2 2013-03-18 09:03
Za miłe słowa dziękuję a odpowiedź brzmi - oczywiście, że jest zabezpieczona :)
napisał/a: Eddie 2013-03-18 11:51
:)
Pytam, bo wszędzie inaczej mówią, piszą...Ostatnio znalazłem coś takiego na stronie: http://www.polpharma.pl/pl/nasze-produkty/produkty/produkt/art0,320,vibin-mini.html

"Przyjmowanie leku Vibin mini należy rozpocząć w pierwszym dniu cyklu (to znaczy w pierwszym dniu menstruacji). Jeżeli pacjentka zacznie przyjmować lek Vibin mini w pierwszym dniu menstruacji, jest natychmiast chroniona przed ciążą. Można też rozpocząć przyjmowanie leku w dniach 2-5 cyklu, ale wtedy trzeba stosować dodatkowe środki antykoncepcyjne (na przykład prezerwatywy) przez pierwsze 7 dni."

Nie byłem tylko pewien czy od 1 tabletki już można kończyć bezpiecznie w środku...Ja skończyłem po wzięciu 8, więc chyba wszystko powinno być w porządku...
napisał/a: wikam2 2013-03-18 11:53
I jest w porządku o czym świadczy powyższy cytat :)
napisał/a: Eddie 2013-03-18 14:48
Mam taką nadzieję, bo różnie ludzie piszą i mówią...więc byłem troch skołowany. Czyli wychodzi na to, że można spokojnie kończyć w środku już od 1 tabletki?
napisał/a: smerfetka1234 2013-09-16 18:35
Witam, sama się sobie dziwię, że zdecydowałam się o to spytać, ale widzę, że na tym forum odpowiedzi udzielają osoby posiadające pewną wiedzę a nie kierujące się doświadczeniami "ciotki brata stryjecznego". Moja sytuacja wygląda następująco: od dwóch miesięcy przyjmuję tabletki Vibin mini (21 + 7 placebo), znoszę je dobrze, nigdy nie zdarzyło mi się pominąć tabletki a maks. opóźnienie wynosiło jakieś pół godziny. Co więcej, nie przyjmowałam w tym czasie żadnych antybiotyków i nie kojarzę żadnego czynnika, który mógłby zmniejszyć ich skuteczność. Ponadto stosowaliśmy z chłopakiem prezerwatywy (wiem, można się śmiać ze gumki i tabletki, ale jestem w takiej sytuacji życiowej, ze ciąża pokomplikowałaby mi bardzo życie, on zresztą też się boi i z braku doświadczenia w tej kwestii nie do końca ufamy samym tabletkom). No i właśnie ostatnio tuż pod koniec tabletek czynnych (3 tydzień) ciekawość wzięła górę i zdarzyło nam się "spróbować" bez prezerwatywy. Spróbować, bo nie był to pełen stosunek i po kilku minutach chłopak jednak ją założył i dokończyliśmy już w gumce. Wydaje mi się, że niepotrzebnie panikuję, ale po wysłuchaniu miliona opowieści o ciąży przy systematycznym stosowaniu tabletek, zapładniającym preejakulacie w mojej głowie zaczęła rodzić się paranoja. Tym bardziej, że w pierwszym miesiącu krwawienie z odstawienia nastąpiło przy pierwszej tabletce placebo (pustej) czyli na samym początku, dziś wzięłam trzecią i nic. Teoretycznie mój organizm mógł się jeszcze nie przyzwyczaić lub nie odczuć jeszcze spadku poziomu hormonów, czasami podobno też krwawienie nie występuje w ogóle. Pytanie brzmi: czy w opisanej sytuacji mam powody do nerwów i powinnam lecieć do apteki po test, czy spokojnie poczekać, bo ciąża jest raczej nierealna?
napisał/a: wikam2 2013-09-16 22:18
1. Dziękuję za miłe słowa pod adresem forum :)
2. Na 99,9999999999% nie ma ciąży :)
napisał/a: wikam2 2013-09-16 22:19
Aha i taka odpowiedź nie spadła mi z powietrza ;) Wszystko przeanalizowałam i wyliczyłam ;)
napisał/a: smerfetka1234 2013-09-16 23:02
Bardzo dziękuję za odpowiedź, aż się uśmiechnęłam do monitora i utwierdziłam w swoich przeczuciach. W takim razie poczekam i jeśli nic się nie zmieni to i tak kończą mi się tabletki więc może ginekolog przy okazji mnie zbada i rozwieje wątpliwości dotyczące ewentualnych zaburzeń. Pozdrawiam :)
napisał/a: ruda102 2013-09-23 15:14
Hej, biorę vibin mini systematycznie od roku, spóźnia mi się okres drugi dzień, czy automatycznie oznacza to że jestem w ciąży? dodam że dotąd miałam okres mniej więcej przy drugiej tabletce placebo.
PROSZĘ O ODPOWIEDŹ!!
napisał/a: wikam2 2013-09-23 15:17
Nie, nie oznacza to ciąży.
napisał/a: ruda102 2013-09-23 15:22
Bardzo dziękuję za odpowiedź!!!
Jeszcze mam jedno pytanie, czy często może się zdarzać takie spóźnienie okresu jak wcześniej przy braniu tabletek nic podobnego nie miało miejsca?
Przepraszam za pewnie dość głupie pytania ale trochę panikuję ;/