tabletki-plamienie, ból

napisał/a: Weronika221 2014-10-07 16:52
mam od kilku lat problemy z miesiaczkowaniem,mam 21 lat i na koncie tabl.antykoncepcyjne(nie stosowane w celu antykoncepcji), luteinę, HTZ
Tym razem potrzebowałam antykoncepcji więc poprosiłam o nią lekarkę , co mnie zdzwiło okres zanim zaczęłam brać tabletki wystąpił naturalnie więc zaczęłam je brać zgodnie z zaleceniami tzn 1 tabletka w 1 dzień miesiączki.
biorę już je 11 dzień. w 2-3 dniu miesiączki delikatnie przyhamowało krwawienie a później pojawiły się bóle jajników i dosyć obfite plamienie. Jest ono codziennie i muszę nosić podpaskę. Czuję sie jak podczas PMS - dreszcze, ogromne zatrzymanie wody. duży apertyt, ból brzucha.
Biorę Vibin.
Co w tej sytuacji powinnam zrobić?
Pozdrawiam
napisał/a: Gracee 2014-10-07 19:35
Czasem organizm musi się przyzwyczaić do tabletek. Delikatne plamienie przy pierwszym opakowaniu nie jest niepokojące. Jeśli przy kolejnym opakowaniu będę te same objawy to konieczna będzie wizyta lekarska i prawdopodobnie zmiana tabletek. Nie wszystkie tabletki są tak samo przyswajane przez organizm kobiety. Może te akurat nie są dla Ciebie.
napisał/a: cindy25 2014-10-15 05:49
ja też zatrzymuję wodę i tyję, biorę tabletki i od jakiegoś czasu suplement do nich harmonella, jest lepiej, nie mam aż tak dużych wahań wagi, ale u ciebie jest trochę dużo tych skutków ubocznych/objawów, nie męczyłabym się na twoim miejscu, po prostu idź do lekarza, żeby zmienił tabletki,powinnaś też wykonac badania, żeby tabletki były odpowiednio dobrane, wtedy będziesz się lepiej czuła