Tabletki nasenne bez recepty?

napisał/a: 19usagi25 2013-03-20 22:06
Witam, od wielu dni nie potrafię zasnąć, polecicie jakieś dobre tabletki nasenne bez recepty które zadziałają, wraz z ich ceną? I cz wogole istnieją tabletki nasenne bez recepty?
napisał/a: piotrosiama 2013-03-20 22:20
Sporo osób poleca Melatoninę koszt ok. 30 zł za opakowanie,, tylko że na długotrwały efekt trzeba poczekać do ok. 2 tygodni.
A dlaczego masz takie problemy, stres, nauka, brak ruchu na świeżym powietrzu itp. ?
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-03-21 07:59
Melatonina działa natychmiast, bo to hormon szyszynki i tutaj nie ma efektu "rozkręcania" się.

Osobiście zacząłbym od preparatu Forsen firmu Olimp i brał 2 kapsułki przed snem. Jak nie pomoże to właśnie spróbowałbym melatoniny. Minus taki że wiele osób zgłasza po niej poranne otumanienie.
napisał/a: piotrosiama 2013-03-21 09:17
Taką infp dostałam w aptece jak dla siebie szukałam czegoś na sen bez recepty.
napisał/a: Wasztyl 2013-03-21 12:36
Ja polecam Lunapret ok. 19zł. Skład wcale nie jest szczególny ale prawdopodobnie ilości składników dobrane w taki sposób, że wielu osobom pomaga
napisał/a: Wasztyl 2013-03-21 12:39
djfafa napisal(a):Melatonina działa natychmiast, bo to hormon szyszynki i tutaj nie ma efektu "rozkręcania" się.

Osobiście zacząłbym od preparatu Forsen firmu Olimp i brał 2 kapsułki przed snem. Jak nie pomoże to właśnie spróbowałbym melatoniny. Minus taki że wiele osób zgłasza po niej poranne otumanienie.



"Działanie leku obserwuje się stopniowo, nierzadko po upływie 2 tygodni przyjmowania leku." odnośnie melatoniny, prostu z ulotki dla pacjenta.
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-03-21 14:06
Zapis takowy jest dlatego że większość badań (żeby nie napisać że niemal wszystkie) trwały kilka tygodni. Trudno sprawdzać lek na sen podając go jednorazowo. Natomiast efekt działania widoczny jest już pierwszego dnia przyjmowania i można to sprawdzić na sobie :) Nie znam nikogo komu by się rozkręcała melatonina 2 tygodnie, ona albo działa albo nie.

Oczywiście są też badania krótkie które mają inny cel jak np. badania na pasażerach/pracownikach linii lotniczych którzy przekraczają strefy czasowe gdzie sprawdzane było jak działa melatonina właśnie przyjmowana krótko czyli przyjmowana tuż przed lotem. Badania były bardzo ciekawe i jednoznacznie udowodniły skuteczność melatoniny w takich sytuacjach (chodzi o jet lag).
Dla zainteresowanych.

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/14651858.CD001520/abstract;jsessionid=FA4529128C36495B66D15EEFA44BBE11.d04t02?deniedAccessCustomisedMessage=&userIsAuthenticated=false
napisał/a: Apotheker 2013-03-22 14:49
Melatonina faktycznie działa szybciej niż 2 tygodnie. Np. Przed planowaną zmianą strefy czasowej na wschód powinno się brać 2 dni wcześniej i przez 4 dni po przybyciu, a w podróży na zachód 4 dni będąc już na miejscu.
W zaburzeniach rytmu dobowego stosuje się po prostu przed snem.
napisał/a: marikool 2013-03-27 14:21
Bez recepty to chyba tylko suplementy się dostanie w aptece. Ja przyjmuję Forsen, bo skład jest ziołowy no i nie otumaniają mnie na drugi dzień.
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-03-27 15:06
Nie tylko suplementy. Jest cała masa leków OTC (bez recepty) poprawiająca jakość snu i szybkość zasypiania.
martha_22
napisał/a: martha_22 2015-01-17 17:17
U mnie też forsen okazała się bardzo fajnym rozwiązaniem. Biorę ten z dodatkiem melatoniny forsen forte i działa na mnie bardzo szybko, bo już po 30 minutkach śpię. Zanim zaczęłam stosować ten środek męczyłam się czasem i do 3 nad ranem, a że wstaję do pracy o 5 nie muszę chyba mówić jak bardzo było to dla mnie kłopotliwe. Obecnie coraz rzadziej po niego sięgam, bo tak mi się wydaje, że mój organizm wraca powolutku do normy.
adp
napisał/a: adp 2015-02-09 15:56
Dostępne tabletki zawierają wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego (popularna waleriana), ewentualnie połączony z wyciągami z chmielu czy melisy. Olejki eteryczne i walepotriaty zawarte w korzeniu kozłka lekarskiego mają działanie uspokajające oraz przeciwskurczowe. Rozpiętość cenowa tabletek nasennych jest szeroka, od 15 do 100 zł.