tabletki, krwawienia i inne tajemnice

napisał/a: AnneMariie 2015-08-17 18:42
Hej, przekopalam caly internet w poszukiwaniu odpowiedzi (nie uwierzycie co mozna znalezc w dalekich zakatkach ;)), odwiedzilam takze ginekologa, niestety nie mojego niezawodnego. Mieszkam za granica i znalezc polskiego doktora tez nie jest wcale latwo. Niestety pieniadze wydane, ja wciaz nic nie wiem i czekam na wizyte w Polsce. A w miedzyczasie przejde do tego co chcialam sie zapytac :)
Od okolo 2 lat biore tabletki antykoncepcyjne, nie bralam ich caly czas, mialam pare miesiecy przerwy, w kazdym razie od zeszlego pazdziernika jestem na tabletkach znowu. Moja ostatnia miesiaczka pojawila sie w polowie czerwca. I od tego czasu cisza... Mialam pare 'niebezpiecznych' sytuacji z moim narzeczonym, i pare sytuacji gdy spoznialam sie z moja tabletka. 22 lipca powinnam byla dostac nastepna miesiaczke, ktora sie nie pojawila, ja mimo wszystko bez stresu ale zdecydowalam ze odwiedze ginekologa tak czy siak. W mieczyczasie czekania na wizyte rozpoczelam kolejne opakowanie, bodajze 4 tabletki juz wzielam. Ginekolog powiedzial mi ze mam odstawic tabletki na jakis czas, ze za pare dni powinnam dostac krwawienia i poczekac na normalny okres i wtedy zaczac brac tabletki znowu (teraz sie tak zastanawiam czy to byl dobry pomysl?). Zrobilam jak powiedzial, mija trzeci tydzien od odstawienia wciaz nie dostalam krwawienia z odstawienia, czy to jakis znak ze tabletki dzialaja zbyt dobrze?
No i ostatnia sprawa, dwa -trzy dni po odstawienia kochalam sie bez zabezpieczenia, moj skonczyl we mnie i ta sama sytuacja dwa dni temu. Czy myslicie ze jest to bardzo prawdopodobne ze skonczy sie malym czlowieczkiem? Bo ja juz sama sie pogubilam w moim cyklu, wydaje sie jakby nie bylo zadnej owulacji skoro nie ma miesiaczki, z kolei odstawienie tabletek anty nie wywolalo krwawienia, wiec moze z tym jest cos nie tak?
tak czy siak pojde do doktora, ale moze ktoras z Was ma jakies doswiadczenia z tym? Zawsze lepiej spytac niz swirowac nastepny miesiac (tyle zostalo mi do wizyty w Polsce)
pozdrawiam, dzieki za przeczytanie i moze jakies odpowiedzi ;)
napisał/a: didusia40 2015-08-17 19:02
Ja bym zrobiła test
napisał/a: wikam2 2015-08-17 19:04
Po pierwsze to czy zrobiłaś test, czy cały czas bierzesz te same tabletki i czy masz krwawienie z odstawienia czy na placebo?
napisał/a: AnneMariie 2015-08-17 19:09
Bralam regulon, w maju zostaly zmienione na Atywie. testu nie robilam, gdy bylam u gina robil usg nic nie bylo widac, a od odstawienia tabletek i serii niefortunnych stosunkow ;) minal niecaly miesiac i od ostatniego zaledwie pare dni, wiec nie sadze by wynik byl wiarygodny w tej chwili?
A krwawienie z odstawienia, nigdy nie bralam placebo
napisał/a: wikam2 2015-08-18 11:30
Ale tak dla spokoju sumienia zrób ten test :)
napisał/a: AnneMariie 2015-08-18 17:33
Test zrobie, tylko czy teraz to ma sens? Powinnam zrobic w dniu spodziewanej miesiaczki, moj problem to chyba ze nie mam takiego dni w tej chwili haha :) dzieki bardzo, zobaczymy czy cos tam jest
napisał/a: wikam2 2015-08-18 20:22
O DYĆ właśnie....jak testować u Cb? ;)
Póki co wykluczymy ciąże i po prostu myslimy dalej :)
napisał/a: AnneMariie 2015-08-19 20:12
No wlasnie :)
Mysle ze poczekam jeszcze z tydzien, wtedy bedzie okolo miesiac od pierwszego wypadku przy pracy i zobczymy. A tak to niedlugo wizyta u doktora, to moze cos sie uda naprawic.
A propo czy jakies slabsze samopoczucie, bole glowy, sennosc to moze byc wynik odstawienia tabletek? Bo z tego co czytalam to to obiawy wszystkiego ;)
napisał/a: AnneMariie 2015-09-04 13:24
Hej, a wiec to jednak ciaza. Zrobilam dwa testy, jeden gdzie praktycznie w 5 sekund pojawil sie plusik no i drugi, ktory okresla ktory to tydzien, wiec wychodzi na 2-3 tydzien. :) dziekuje za odpowiedzi! A teraz chyba czas zostac mama :)
napisał/a: wikam2 2015-09-05 17:49
No to co....gratuluję :)