Tabletki hormonalne - problemy

napisał/a: kasienkaaa999 2015-02-25 23:28
Witam.
Zaczęłam przyjmować tabletki Regulon z dniem 3 lutego 2015r. Miałam problemy z ciągłym krwawieniem i bólem wywołanym torbielami. Lekarz kazał mi brać przez 10 dni po 2 tabletki dziennie ( rano i wieczorem) i potem kolejnych 10 dni po 1 tabletce (razem 20).
Opakowanie ma 21 tabletek, więc jedna z opakowania została, wzięłam ją a kolejne 9 z nowego opakowania. Problem jest taki, że 3 lutego przypadł we wtorek a ja zaczęłam brać tabletki z opakowania po kolei, czyli tak jakby ciągle o jeden dzień do tyłu. Teraz mam 7 dniową przerwę (od poniedziałku) okresu nie mam. Czy jak się nie pojawi mam brać następne opakowania? Czuję jak napina mi się brzuch i piersi są wrażliwe, ale okresu nie ma.
Jak mam przyjmować dalej tabletki ? Tabletka następna w opakowaniu to sroda, a 8 dzień który mi wypada na wzięcie to poniedziałek. Czy mam w takim razie zostawić tabletki w opakowaniu do niedzieli i w poniedziałek wziąć tabletkę z poniedziałku, czy dalej po kolei ? ( w opakowaniu nie ma tylko tych 9 tabletek).