Tabletki antykoncpcyjne po tabletce awaryjnej

napisał/a: Nka 2016-08-22 17:17
Dzień dobry!
Mam problem, który nie daje mi spokoju. Nie jestem w stanie udać się do lekarza w najbliższym czasie dlatego piszę tutaj. Sytuacja wygląda następująco : 9 sierpnia odbyłam stosunek podczas którego stosowana przez nas prezerwatywa zawiodła i wytrysk nastąpił wewnątrz. Tego samego dnia przyjęłam tabletkę awaryjną Norlevo, tydzień później nastąpiło krwawienie dokładnie w dni w którym powinna przyjść miesiączka ( niestety nie jestem teraz do końca pewna czy była to miesiączka gdyż miewam bardzo skąpe krwawienia czy bylo to krwawienie wywołane tabletką 'po'), w dniu krwawienia zaczęłam pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych Yaz. Nie jestem pewna czy tabletki działają teraz tak jak powinny, jezeli nie bylo to krwawienie miesiaczkowe tylko po tabletce awaryjnej ( oczywiscie stosujemy teraz dodatkowa ochrone w postaci prezerwatywy, ale boje sie ze sytuacja się powtórzy i ta metoda antykoncepcji zawiedzie kolejny raz), nie wiem czy powinnam przerwać ich branie i zacząc od nastepnej miesiaczki? prosze o pomoc, bardzo nie chcialabym zrobić sobie krzywdy,a do ginekologa pójdę jak najszybciej to będzie możliwe.
napisał/a: mojonka 2016-08-24 21:25
Ale skoro krwawienie przyszło wtedy, kiedy powinnaś mieś miesiączkę to w czym problem? Jeżeli zaczęłaś brać tabletki od pierwszego dnia krwawienia, to jesteś od samego początku cyklu zabezpieczona przed ciążą.
napisał/a: Nka 2016-08-24 21:42
Dziękuję za odpowiedź.
Moje wątpliwości biorą się stąd, że wiem, że tabletki awaryjne mogą przesunąć miesiączkę nawet o tydzień, a w międzyczasie może pojawić się krwawienie spowodowane tą właśnie tabletką. Nie jestem w stanie ocenić czy była to właściwa miesiączka ze względu na moje nieregularne krwawienia ( czasem 2 czasem 3 czasem 4 dni). Dlatego zastanawiam się czy to co wzięłam za pierwszy dzień miesiączki rzeczywiście nim był.
W każdym razie dziękuję.
Jutro postaram skontaktować się z lekarzem żeby rozwiać wszystkie wątpliwości.
napisał/a: wikam2 2016-09-02 21:08
Bierz tabletki a po prostu nie traktuj tego opakowania jako 100% zabezpieczenie :)