Tabletki antykoncepcyjne Cilest i dziwne sutki

napisał/a: Paulinkaa 2012-03-01 14:35
Witam.
Mam 19 lat. Biorę od około 4 lat tabletki antykoncepcyjne Cilest. Chciałabym się dowiedzieć, czy tak długi okres zażywania tabletek nie spowoduje tego, że nie będę umiała zajść w ciążę? Słyszałam ostatnio, że trzeba robić co jakiś czas przerwy, bo organizm się może do nich przyzwyczaić i mogą nie działaś poprawnie, lub mogę mieć kłopoty z ciążą w późniejszym czasie..

Moim drugim problemem są moje sutki.. Są blade i tak jakby chowają się do środka.. Obawiam się, że coś może być nie tak i że będę miała problemy z karmieniem dziecka..
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-03-01 14:51
W wieku 15 lat ginekolog przepisał Ci anty? Na jaką chorobę?
napisał/a: Paulinkaa 2012-03-01 15:51
Miałam nieregularną miesiączkę. Moja pierwsza była w wieku 12 lat i od tej pory miałam nieregularną.. W wieku około 14 lat poszłam do ginekologa i najpierw mi przepisał inne leki i jakiś czas brałam, a jak przestałam to nie miałam okresu pół roku i musiałam też lekami ją wywołać.. i Zdecydowałam się na tabletki antykoncepcyjne i problem zniknął.
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-03-01 17:15
Problem zniknął bo biorąc antykoncepcję oczywiście okresu nie masz.
Proponuję zmienić lekarza i skonsultować ewentualny brak miesiączki.
napisał/a: Paulinkaa 2012-03-01 19:58
Okres mam normalnie teraz, a tabletki już normalnie potrzebuję do tego do czego one głównie są... Ale nie o to pytałam... Moje pytania brzmiały inaczej
napisał/a: wikam2 2012-03-01 21:27
Nie, nie masz okresu tylko totalnie SZTUCZNE krwawienie z odstawienia.
Co to znaczyło nieregularne miesiączki i odkąd w wieku 14 lat mają być regularne?
Po odstawieniu anty przez ile nie pokazał się okres?
napisał/a: Paulinkaa 2012-03-02 14:23
ponad pół roku.. ale nie o to pytałam..
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-03-02 14:40
Ale próbujemy Ci merytorycznie odpowiedzieć, dlatego pytamy o szczegóły, jak chcesz od tak rady to ok.
1. Tak należy robić przerwy
2. Tak w przyszłości możesz mieć mniejsze szanse na zajście w ciąże, tak samo na rozwój np. nowotworu piersi szczególnie, że jakiś nieodpowiedzialny lekarz przepisał Ci hormony w wieku 15 lat.
napisał/a: Paulinkaa 2012-03-06 16:56
Nie no w porządku... Tylko poczułam się trochę atakowana przez Was...

W takim razie jak długie mają być przerwy? Bo prawdę mówiąc to nie za bardzo chcę je całkiem rzucić...
napisał/a: wikam2 2012-03-06 19:48
Paulinka, nie czuj się atakowana bo my tego nie piszemy po to aby Ci szkodzić, dokuczyć czy coś w tym stylu. Wręcz przeciwnie.
Jak pisałam wyżej - nie masz okresu. Masz sztuczny cykl. Przerwy sa po to aby jajniki się "obudziły" i organizm przypomniał sobie o tym, ze jest w stanie funkcjonwać sam.
Zazwyczaj łapie rytm po 1-2 miesiącach.
Jednak skoro Ty nie miałaś regularnej miesiączki a na dodatek od lat jesteś zarzucana anty to nie wiem kiedy i czy w ogóle pojawi się normalny okres. A przerwa powinna trwać około 2 naturalne cykle czy dłuzej.
napisał/a: Paulinkaa 2012-03-12 16:27
Dziękuję bardzo;) Myślę jeszcze nad zmianą tabletek, bo strasznie zmalało mi libido..
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-03-12 16:30
Dziewczyno Ty pomyśl nad przerwą a nie zmianą.