Tabletki antykoncepcyjne a papierosy

napisał/a: malwinanowak 2013-09-01 14:56
Zastanawiam się czy przy zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych można czasami zapalić papierosa? Czy może to bardzo zaszkodzić?
napisał/a: Gizmona 2013-09-12 15:31
Palenie papierosów ogólnie nie jest zdrowe. Po co palić? Sądzę jednak, że przy stosowaniu doustnej antykoncepcji należy w ogóle zrezygnować z palenia. Palenie papierosów plus antykoncepcja mogą doprowadzić do poważnych chorób (między innymi zawału czy udaru). I wydaje mi się, że ilość wypalonych papierosów nie ma tu w ogóle znaczenia. Ja bym nie ryzykowała ;)
napisał/a: wikam2 2013-09-12 23:00
malwinanowak napisal(a):Zastanawiam się czy przy zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych można czasami zapalić papierosa? Czy może to bardzo zaszkodzić?


Jeśli na prawdę czasem to nie uważam aby miało się coś stać. Zresztą lepiej czasem niż stale jak to większość tabletkowiczek ( w tym niestety ja) robi. Panuje taka tendencja, że o palenie martwią się panie stosujące anty po 35 roku życia, młodsze jakoś nie...
napisał/a: malwinanowak 2013-09-13 15:48
Dziękuje za informacje
Mam jeszcze jedno pytanie.. Od jakiegoś czasu leci mi gesty żółty sluz i nie wiem co może oznaczać, dodam ze biore od 2 tygodni antybiotyki i będę je brała jeszcze przez 2 miesiące + tabletki anty, czy to ma z tym coś wspólnego?
napisał/a: wikam2 2013-09-13 20:55
A piecze. boli, szczypie?
Antybiotyk na skuteczność anty nie wpływa?
napisał/a: malwinanowak 2013-09-14 11:20
Boli czasami tak u dołu ale nie wiem czy to ma coś wspólnego
Z tego co wiem antybiotyk wpływa na skuteczność
napisał/a: banshee1 2013-10-04 15:34
Jeśli nie masz dodatkowych objawów, jak pieczenie czy swędzenie, lub ból, może być to zwyczajnie twoja reakcja na tabsy. Czasem tak jest, że śluz po tabsach jest paskudny a w badaniach wychodzi, że jednak 'flora bakteryjna w normie'.
Co do papierosów, lepiej nie palić w ogóle, bo jak się zacznie popalać, to szybko zacznie się palić na pełen etat ;) a to już przy antykoncepcji doustnej jest wyraźnie odradzane.
napisał/a: malwinanowak 2013-10-05 13:20
Tylko ze biorę tabletki od maja i nigdy takiego słuzu nie mialam, no ale może faktycznie to taka reakcja
Raczej nie popadne w nałóg, czasami zapale, dlatego chciałam się dowiedzieć czy nawet tak czasami nie można :)