Tabletka "po".

napisał/a: panika112 2014-11-01 23:40
Hej Wszystkim Forumowiczą (wydaje mi się że również są tu mężczyźni).
Sprawa wygląda tak, ze dziś nad ranem mieliśmy małą wpadkę. Z prezerwatywy zostało nie wiele... nie mieszkamy w Polsce a w Danii, tutaj rzeczy takie jak tabletka "po" czy aborcja są na porządku dziennym...cóż, co kraj to obyczaj.
Teraz moje pytanie, stosunek odbyliśmy kolo 4 rano.. tabletke o nazwie NorLevo zażyłam kolo godziny 15:30 i położyłam się spać aby uniknąć efektów ubocznych (wymioty, zawroty głowy). Po czym mogę poznać że tabletka działa? W jakim odstępie czasu nastąpią Efekty i jakie one będą?

Używała któraś z was?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Ps. Proszę mi zaoszczędzić głupich komentarzy.
napisał/a: ~Anonymous 2014-11-03 20:56
w którym dniu cyklu zażyłaś tabletke?
napisał/a: panika112 2014-11-04 07:32
W 18, jeżeli licząc ze pierwszy dzień ostatniej miesiączki to pierwszy dzień nowego cyklu.
napisał/a: ~Anonymous 2014-11-05 07:50
panika112 napisal(a):W 18, jeżeli licząc ze pierwszy dzień ostatniej miesiączki to pierwszy dzień nowego cyklu.

powiem tak.
Generalnie tabletkę "po" bierze się po to aby "zablokować" owulację, a tym samym ew. zapłodnienie. Powoduje także zmiany w błonie śluzowej utrudniając ew. zagnieżdżenie jeśli nawet dojdzie do zapłodnienia.
Należy jednak pamiętać, że tabletka po nie jest tabletką wczesnoporonną. Blokuje ona jedynie pewne procesy w organizmie. Dlatego nie daje 100% skuteczności.
Jeśli nie było wymiotów po zażyciu tabletki to należy przyjąć, że w Twoim przypadku tabletka była zażyta prawidłowo i powinna zadziałać.
Nie wiem niestety ile trwa Twój cykl i w jakieś fazie byłaś (przed owulacją, po owulacji, w trakcie owulacji) natomiast jeśli już nawet doszłoby do zapłodnienia i zagnieżdżenia to tabletka nie spowodowałaby poronienia, a ze względu na skład, podtrzymałaby nawet ciążę. Wszystko zależy od tego kiedy miała u Ciebie nastąpić ew. owulacja.

Pozdrawiam.
napisał/a: natalia872 2014-11-07 01:14
Tabletka jest właśnie po to, aby nie dopuścić do zapłodnienia. Myślę, że skoro nie było wymiotów to powinna zadziałać, zwłaszcza, że dość szybko przyjęłaś tabletkę ;)