Tabletka "po"

napisał/a: femina19 2014-07-30 10:13
Witam. Biorę trzecie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych Rigevidon. Między pierwszym a drugim opakowaniem nie zrobiłam przerwy, natomiast z drugiego opakowania nie wzięłam czterech ostatnich tabletek. Zrobiłam siedmiodniową przerwę (18-24.07), następnie 25.07 wzięłam pierwszą tabletkę z trzeciego opakowania, dodam że żadnej tabletki nie pominęłam i zazwyczaj biorę je punktualnie. 28.07 koło 3 w nocy współżyłam z chłopakiem i skończył we mnie, następnego dnia miałam umówioną wizytę u ginekologa, pani po usłyszeniu tego co zrobiłam przepisała mi Escapelle którą przyjęłam od razy (29.07 ok. 13:00). Moje pytania są następujące, czy powinnam nadal przyjmować tabletki antykoncepcyjne z trzeciego opakowania? Czy pęcherzyk dojrzał i może dojść do zapłodnienia? Jaka jest szansa, że Escapelle zadziała?
napisał/a: wikam2 2014-07-30 16:07
1. dobrze się czujesz po tych tabletkach? Pytam bo to stara generacja.
2. rozumiem, że po ostatniej tabletce z drugiego opakowania nastąpiła przerwa 7 dniowa i zaczęłaś przyjmowanie 3 opakowania?
Jesli tak to nie rozumiem po co było escapelle ;)
napisał/a: femina19 2014-07-30 17:42
1. Czuje się bardzo dobrze, nigdy nie narzekałam na ból głowy, zmniejszone libido i inne skutki uboczne.
2. Nie wzięłam czterech ostatnich tabletek z drugiego opakowania i wliczając te cztery tabletki zrobiłam 7-dniową przerwę a 8-go dnia wzięłam pierwszą tabletkę z trzeciego opakowania.

Czytałam w ulotce że nic nie powinno się stać, ale na wszelki wypadek wolałam wziąć Escapelle. Mogę dalej kontynuować branie tabletek z trzeciego opakowania po Escapelli, czy może lepiej żeby zrobić przerwę i dopiero po okresie zacząć brać nowe opakowanie?
napisał/a: wikam2 2014-07-31 15:26
Ja bym kontynuowała
napisał/a: femina19 2014-08-18 13:07
Skończyłam opakowanie tabletek, dzisiaj jest 4 dzień przerwy a krwawienia z odstawienia nadal nie ma. Czy to znaczy że mogę być w ciąży?