Tabletka po przy antykoncepcyjnych

napisał/a: kristin8 2013-09-15 19:07
Cześć,

mam do Was takie pytanie: otóż wczoraj podczas współżycia z chłopakiem pękła nam gumka. Biorę tabletki antykoncepcyjne regularnie, żadnego dnia nie pominęłam, o stałej porze. Jednak na wszelki wypadek (wiadomo, człowiek przezorny) zawsze zabezpieczamy się mimo wszystko dodatkowo gumką (wiadomo, żadna antykoncepcja nie jest 100% pewna). Wiem, że może moje wątpliwości są dziwne, ale i tak chciałam spytać czy może coś zaszkodzić, jeśli dla spokoju dodatkowo wzięłabym tabletki 72 po? Czy ma to ogólnie sens? Czy może zaszkodzić?

Dzisiaj miałam dostać okres, dostałam go z samego rana, a więc kilka godzin po tym, jak w nocy pękła nam gumka. Więc niby wszystko wydaje się w porządku, ale czy to coś znaczy, jeśli było to w tak niewielkiej odległości od spodziewanego okresu? Tak się zastanawiam czy nie przyszedłby tak czy inaczej, skoro to tylko kilka godzin (czy zdążyłoby ewentualnie dojść do zapłodnienia, gdyby miało dojść). Proszę o radę, bo jestem lekko zestresowana...
napisał/a: kristin8 2013-09-16 20:16
Proszę, powiedzcie mi coś, bo pytałam serio, mam lekkiego stracha...
napisał/a: wikam2 2013-09-16 22:20
Ciązy nie będzie ale krwawienie z odstawienia może teraz być dziwne a i Ty możesz czuć sięinaczej bo przyjęłaś dużą dawkę hormonów.
napisał/a: kristin8 2013-09-17 01:03
Jakiego odstawienia?
Bo ja nie odstawiłam, nadal biorę i będę brać, po prostu pękła gumka, niby jest zabezpieczenie tabletkami, ale myślę czy na wszelki wypadek nie lepiej wziąć jeszcze 72 po (nie brałam)? Czy wystarczą same tabletki, które biorę zawsze regularnie?
A okres miał przyjść i przyszedł rano, po nocy, w którą to się stało.
napisał/a: wikam2 2013-09-17 09:37
1. Źle przeczytałam - nie wzięłaś escapelle tylko myślisz o tym. No więc - wg. mnie nie musisz jej brać. A jak się obawiasz możesz skrócić przerwę.
2. krwawienie z odstawienia to jest to co niesłusznie nazywasz okresem. Nie masz okresu w przerwach między tabletkami. Masz sztuczne krwawienia z odstawienia - odstawienia tabletek na 7 dni :)
napisał/a: kristin8 2013-09-17 11:26
Skrócić przerwę, czyli wziąć Escapelle czy wziąc zwykłe tabletki, które biorę normalnie wcześniej?
napisał/a: wikam2 2013-09-18 10:06
Opcja numer dwa :)