Tabletka "PO" bez recepty

napisał/a: wikam2 2015-01-14 17:22
Dziewczyny - jak już pewnie większość wie, od teraz tabletka PO jest dostępna w PL. bez recepty.
Rozumiem jednak, ze tyczy się to kapsułek elleone.
Czy Wy w ogóle miałyście przepisywane je przez lekarzy? Postinor no to tak...ale co z tą pierwszą?
Ona jest ... dostępna?
Ja się nie orientuję.
napisał/a: marteczka 2015-01-21 14:22
Wydaje mi się, że tak jak we wszelkich kwestiach ginekologicznych, badań, tabletek antykoncepcyjnych czy też tej pigułki warto wybrać się na rozmowę do lekarza. Od niego wyniesiesz wszelkie przydatne informacje i będą one pewne.

Ja osobiście jako pracownik służby zdrowia mam mieszane odczucia co do legalizacji tej pigułki - chodzi mi tu o możliwość lekkomyślności jej stosowania i zasięgania informacji na jej temat w internecie zamiast u lekarza. Nierozważne stosowanie może mieć konsekwencje wynikające na zdrowiu. To są hormony także nie jest to obojętne dla naszego organizmu.
napisał/a: wikam2 2015-01-21 18:28
Myślę, że ta kwestia we wszystkich wzbudza mieszane uczucia.
napisał/a: HotChocolate 2015-01-28 22:21
chyba jak na razie tej tabletki nie można dostać bez recepty u nas, z tego co czytam tutaj http://zapytajsiefarmaceuty.pl/pytanie-czytelnika-czy-tabletki-dzien-po-sa-dostepne-bez-recepty-i-czy-sa-bezpieczne/?
napisał/a: wikam2 2015-02-02 17:54
...no i była jeszcze klauzula sumienia z tego co pamiętam...
napisał/a: niekoniecznieomnie 2015-02-05 09:34
Dziewczyny, to ja mam pytanie z innej beczki. Do te pory miałam regularne cykle. Niemalże co do godziny. Niestety zdarzyła się sytuacja w której musialam z takiej tabletki skorzystać. To druga taka w moim życiu. Po pierwszej dostałam krwawienie takie bardziej wodnite pare dni po zarzyciu jej i pozniej zgodnie z kalendarzem dostalam swo okres ale trwał on tylko 2-3 dni. Po tym okresie czuje się dziwnie, nie wiem czy moj cykl uległ zaburzeniu czy nie, sluz jest codziennie inny...przedwczoraj praktycznie niezauwazalny,wczoraj mleczny i gęsty. Od wczoraj robie test owu i wychodzą negatywne. Z ciekawości zmierzyłam dzisiaj temp i jest 36,9 ( chyba dość wysoka?) Jak jeszcze mogę określić dni płodne, tak mniej więcej ? Usg ? Co ogólnie o tym myślicie? testy testami ale ta temp mnie zdziwiłam. wiem, że to tylko jeden pomiar ale jak patrze na wykresy innych to taka temp jest w okresie płodnym.