Tabletka "po" a dalsze współżycie

napisał/a: dontlookdown 2013-08-25 16:56
Witam, mam pytanie, a mianowicie:
stosuję tabletki antykoncepcyjne Naraya Plus, wczoraj zapomniałam zażyć tabletki z pierwszego rzędu blistra (5 tabletka), wczoraj współżyłam ze swoim chłopakiem, więc aby mieć pewność wzięłam tabletkę "po" Escapelle 1500. Przez jaki czas należy stosować dodatkowe środki antykoncepcji by mieć zapewnioną całkowitą ochronę? Wystarczy 7 dni, czy nalezy czekać do kolejnego krwawienia?
napisał/a: wikam2 2013-08-25 17:21
Myślę, że 7 dni wystarczy w zupełności.
A co było na ulotce odnośnie ominięcia tabsa w pierwszym tygodniu stosowania?
napisał/a: dontlookdown 2013-08-25 17:32
Na ulotce od tabletek "Naraya" jest, że 7 dni, ale na ulotce Escapelle w "Po zastosowaniu leku Escapelle 1500" uwzględniono tylko: "Jeżeli pacjentka NIE stosuje tabletek antykoncepcyjnych i zamierza współżyć po przyjęciu leku Escapelle 1500 powinna stosować prezerwatywy lub kapturek naszyjnkowy jednocześnie ze środkami plemnikobójczymi, aż do czasu wystąienia nastęonego krwawienia miesiączkowego, Jest to konieczne, ponieważ lek Escapelle 1500 nie jest skuteczny w przypadku kolejnego niezabezpieczonego stosunku płciowego przed następnym terminowym wystąpieniem krwawienia miesiączkowego". Tak więc już sama nie wiem...