Tabex

napisał/a: dream_30 2007-12-02 00:27
Od 7 dni nie pale papierosów ,15 lat w nałogu ... Słyszałam o tabletkach które pomagają przetrwać ciężkie chwile (Tabex) Czy to bezpieczny lek? i czy skuteczny ? Może ktoś to stosował ? Mam silną wolę ,ale czasem głód jest tak silny że boję się samej siebie......
napisał/a: jakoo 2007-12-02 20:28
Polecam słonecznik oraz nicorette.
napisał/a: klapouszek2 2007-12-02 23:34
Tabex
Cytisin

Skład
1 tabl. zawiera 1,5 mg cytyzyny.

Działanie
Preparat ułatwiający odzwyczajenie się od palenia tytoniu. Alkaloid o działaniu zbliżonym do nikotyny, pobudza o.u.n. - szczególnie ośrodki oddechowy i naczynioruchowy. Cytyzyna wiążąc się receptorami nikotynowymi zmniejsza zapotrzebowanie na nikotynę i zapobiega występowaniu objawów głodu nikotynowego.

Wskazania
Leczenie uzależnienia od nikotyny.

Przeciwwskazania
Miażdżyca tętnic, guz chromochłonny nadnerczy, ciężka niewydolność układu sercowo-naczyniowego, ciężkie nadciśnienie tętnicze.

Środki ostrożności
Szczególnie ostrożnie stosować w chorobie wrzodowej żołądka.

Ciąża i okres karmienia piersią
Lek jest przeciwwskazany w ciąży i okresie karmienia piersią.

Działanie niepożądane
U niektórych pacjentów przyjmujących preparat w dużych dawkach mogą wystąpić: nudności, wymioty, zawroty głowy, kurcze i osłabienie mięśni.

Interakcje
Nie stosować równocześnie z lekami przeciwgruźliczymi.

Dawkowanie
Doustnie: 1-3 dzień 1 tabl. co 2 h (6 tabl. dziennie); 4-12 dzień 1 tabl. co 2,5 h (5 tabl. dziennie), 13-16 dzień 1 tabl. co 3 h (4 tabl. dziennie), 17-20 dzień 1 tabl. co 5 h (3 tabl. dziennie), 21-25 dzień 1-2 tabl. dziennie. Pacjenci powinni zaprzestać palenia papierosów najpóźniej 5. dnia leczenia. Cykl leczenia można powtórzyć po upływie 4-5 miesięcy.

Uwagi
Podczas leczenia nie należy pić alkoholu.

Lek jest generalnie na receptę. Może lepiej spróbować na początek Nicorette - postać do wyboru: guma do żucia, plastry lub tabletki podjęzykowe, albo Niquitin - tabletki do ssania, guma lub plastry - zamiast od razu sięgać po Tabex .
napisał/a: zaki331 2008-05-30 14:44
Witam nie palących i palaczy.

Po rozmowie ze znajomym stwierdziłem, że warto spróbować. Styczeń,sylwester, noworoczne postanowienie, nie palę , Stosowałem Tabex według zaleceń z ulotki, po zażyciu pierwszej tabletki po upływie około 10 - 15 min odczuwałem ulgę jak po zapaleniu papierosa. Minęło 5 miesięcy bez papierosa.
Nie ukrywam, że parę piw wypiłem, co rzekomo sprzyja popalaniu, parę imprez było, jednak w tych momentach miałem ochotę na papierosa, ale minimum silnej woli i Tabex i problem mija.
Według mnie jest to środek cud z odrobiną silnej woli .
Paliłem 17 lat teraz nie odczuwam głodu nikotynowego. Jestem z tego dumny, i zrozumiałem czym jest oddech palacza (fuj).
Moja żona też się cieszy.

Pozdrawiam
Sebastian

Ps. Używałem Nicorette ,Niquitin i nie pomagało.
Naprawdę warto spróbować.
napisał/a: john fajny 2008-08-18 13:22
Cześć
Szukałem kiedyś tabletek lub jakiegoś środka cud by rzucić palenie. Nicorette i takie tam nie pomagały, właściwie nikomu z moich znajomych nie pomogły, ale ludzie je gryzą, wiadomo reklama działa - od tego właśnie są spece od reklamy. Znalazłem w internecie TABEX, jakieś bułgarskie tabletki. Pomyślałem "już ja widzę jak te bułgary robią tabletki z końskich kopyt". Ale tabex miał dobre opinie. kupiłem opakowanie w aptece, udało się bez recepty. 1 tabletka, 2 tabletka i .... oooooooooo super nic nie czuję. Rzuciłem palenie. tak myślałem. po 2 miesiącach spróbowałem znów papierosa i tak poleciało. Dziś postanowiłem znów rzucić palenie z tabexem. Życzcie mi powodzenia.
A propos reklamy. Szkoda, że tabex takiej nie ma jak te najbardziej popularne środki na rzucanie palenia. Lobby tytoniowe działa...
napisał/a: nastyj 2008-08-20 09:20
Witam wszystkich:)Od 2 dni zazywam tabex...jeszcze pale..ale slyszalam ze ten lek nie nalezy polykac tylko trzymac pod jezykiem:/czy ktos mi moze powiedziec jakie jed prawidlowe zastosowanie??:)
Pozdrawiam
napisał/a: anna84k 2008-08-31 18:55
Jak najbardziej polecam Tabex. Już 9ty tydzień nie palę, a w dodatku w ciągu ostatnich 4 tygodni pozwoliłam już sobie na kilka machów dla przyjemności bez poczucia winy i ochoty powrotu do nałogu. Tabex będzie musiał przepisać Ci lekarz i przez pierwsze 5 dni zażywania leku pali się jeszcze. Lek jest super skuteczny tymbardziej jeśli masz silną wolę i motywację. Z drugiej strony każdy jest inny, ale uważam, że warto spróbować. Jedyny minus tych tabletek jest taki, że zażywanie jest dość skomplikowane, trzeba się bardzo pilnować. Naprawdę nie czułam głodu, tylko przyzwyczajenie daje o sobie znać przez pierwsze parę tygodni (czasem nawet troche dłużej), trzeba wyrobić sobie nowe przyzwyczajenia, ja już prawie nie piję kawy, bo mi się papieros przypomina, jeśli chodzi o alkohol (którego nawiasem nie powinno się spożywać podczas przyjmowania leku, dlatego, że można się od niego bardzo uzależnić, ze swojej strony przyjełam kilka szklanek alkoholu i jest w porządku, nie należy po prostu pzresadzać jak ze wszystkim), tak więc co do alkoholu czasami biorę macha (nie smakuje mi w ogóle, ale przyzwyczajenie jest silne i nie ciągnie mnie potem, dlatego sobie pozwalam). Dodam jeszcze tylko, że paliłam bardzo duże ilości papierosów, a teraz czuję się świetnie, nawet język mi zróżowiał i czuję bardzo dużo różnych zapachów i niestety smrodów. Powodzenia w rzucaniu!
napisał/a: anna84k 2008-08-31 18:56
Tabex należy połykać, a nie trzymać pod językiem.
napisał/a: anna84k 2008-08-31 19:01
Trzeba przestać palić 5 dnia i potem już do końca kuracji nie wolno wziąć papierosa do ust, bo inaczej wszystko na nic. Jeśli po zjedzeniu wszystkich tabletek zdarzy wam się zapalić, zapalcie jeśli musiscie, ale nie wypalcie papierosa całego, weźcie kilka machów i już. Nie można sobie po prostu przypomnieć jak to jest wypalić całego papierosa, bo stąd już droga niedaleka do wtónego nałogu.
napisał/a: emii120 2008-09-15 14:51
Witam, mam 21 lat, palę dwa lata i sprawia mi to ogromną przyjemność. 3 dni temu zaczęłam stosować antykoncepcję hormonalną, co skłoniło mnie do SPRÓBOWANIA rzucenia palenia....Jest mi strasznie ciężko, obżeram się, od trzech dni nie palę i nosi mnie, jestem płaczliwa i nie da się ze mną gadać;D Mam receptę na Tabex i chyba wykupię, bo sama nie dam rady. Zastanawiam się tylko, czy można jeszcze zacząć, skoro od trzech dni nie palę, czy należy wziąć pierwszą tabletkę Tabex tylko i wyłącznie pierwszego dnia, kiedy odstawia się fajki?
napisał/a: rudainka 2008-09-21 17:41
Nie palę już 16 dni. Początkowo używałam plastrów Niquitin. Paczka 7 plastrów na 10 dni. Przeciągałam i jak 24 h wypadało wieczorem, to naklejałam plaster na drugi dzień rano i takie tam...ale ze względu na cenę od czterech dni zażywam Tabex. Nie palę ani jednego od pierwszego dnia walki. Pierwszego dnia tabexu łyknęłam trzy tabletki. Efekt? Bóóóól głowy. Teraz łykam dwie dziennie ale czy to ma sens???? I ile dni mam to brać? 25 i koniec?
napisał/a: erwin32 2008-10-19 22:43
jakoo napisal(a):Polecam słonecznik oraz nicorette.


nicorette to jadłem i do tego paliłem papierosa jednocześnie to nic nie daje to chyba tak jak by leczyć alkoholika piwem. polecam tabex nie posiada nikotyny i naprawdę pomaga prz odrobinie silnej woli czyni códa