Tabex a refluks-pomoże?

napisał/a: Fifek9012 2012-08-09 17:15
Witam!
Jak w temacie mam pytanie czy mozna brac tabex kiedy ma sie refluks? nie jest on u mnie stwierdzony przez gastrologa ale niestety moje zgagi po slodkim,ostrym na to wskazuja:/ a pale papierochy,chce je w koncu rzucic,slyszalem ze tabex + silna wola daje niesamowite efekty,wiec chce sprobowac...A w ulotce pisze ze nie wolno:/czyzby na darmo wydane pieniadze? pomożcie prosze co w tej sytuacji zrobic,bo mysle ze gorszy dym tytoniowy na ten refluks niz jakies tabletki wiec nie wiem dlaczego w ulotce zakazali brania tego.dzieki z gory za mam nadzieje ze szybka odpowiedz,bo chcialbym juz jutro wystartowac z tabexem jak cos.
napisał/a: Fifek9012 2012-08-10 17:45
Pomoze ktos?
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2012-08-10 19:16
Witam
Tabex ma w swoim składzie alkaloid cytozyny który wpływa na wydzielanie adrenaliny(Epinefryny).
Epinefryna z kolei powoduje rozkurcz mięśni gładkich, zahamowanie wydzielania soków trawiennych, w przypadku nadmiernego rozkurczu mięśni gładkich przewodu pokarmowego może to prowadzić dotzw. Atonii czyli zmniejszenia zdolności skurczu mięśni gładkich co wiąże się z nieprawidłową pracą układu pokarmowego, w takich przypadkach stosuje się tzw. leki prokinetyczne które powodują zwiększone uwalnianie Acetylocholiny - To tak informacyjnie, nie koniecznie może to wystąpić u Ciebie ponieważ wszystko zależy od tolerancji Twojego organizmu na cytozynę zawartą w Tabex.
Na Twoim miejscu, zwróciłbym uwagę na pożywienie które dostarczasz w ciągu dnia, skorzystał z wizyty u lekarza który po stwierdzeniu refluksu przepisze 2 tygodniową kurację lekami z grupy inhibitory pompy protonowej(leki które hamują wydzielanie kwasu solnego w żołądku).
Na temat refluksu możesz poczytać w artykułach:
1. http://commed.pl/choroba-refluksowa-diagnostyka-leczenie-profilaktyka-vt78082.html
2. http://commed.pl/refluks-dwunastniczo-zoladkowy-czym-jest-i-jak-leczyc-vt78910.html
Generalnie o co chodzi? - musisz zrezygnować ze słodyczy i owoców, warzyw które wpływają na zwiększenie wydzielania soku żołądkowego. Jeżeli pokarm jest cofany u Ciebie do przełyku to jest to również związane z nieprawidłową pracą zwieracza dolnego przełyku, zaburzeniem motoryki, zaburzenia w gradiencie ciśnień, skonsultuj się z lekarzem.
Moja porada ma oczywiście charakter informacyjny i nic nie zastąpi prawdziwej wizyty lekarskiej.

Pozdrawiam