Szybko się męcze i nie mogę złapać tchu

napisał/a: Róża_17 2012-11-26 16:26
Od około dwóch tygodni mam problem, a mianowicie bardzo szybko się męczę np. wchodząc po schodach czego wcześniej nie miałam, nie mogę złapać tchu, zaczynam czuć się wtedy taka jakby błoga jakbym miała zemdleć, często robi mi się słabo, w nocy czasami mam bezdech (z tego co mi mówił partner), również w nocy robimy mi się strasznie duszno pomimo, że w pomieszczeniu jest umiarkowana temperatura, nie gorąco. Czy ktoś może wie co to może być? Proszę o odpowiedź.
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2012-11-27 13:32
1. Zbadaj ciśnienie tętnicze i puls - wpisz na forum
2. Zrób badania krwii : morfologia, cholesterol i tsh - wtedy będziemy wiedzieć coś więcej.
Na dziś jedynie mogę polecić omegę3 jest dobra w stanach zapalnych i obniża 3glicerydy.
napisał/a: Róża_17 2012-11-27 15:43
Tsh powtarzam co 3-4 miesiace, poniewaz okolo 2 lat temu wykryto niedoczynnosc tarczycy. Zarzywam eutyrox 50g. Wlasnie martwie sie czy czasami to jest od tarczycy lub serca. W czwartek ide po odbior wynikow z tsh i ft4.
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2012-11-27 18:19
Może być od tarczycy ja też miałem niedoczynność na tle hashimoto.
Hashimoto często ma objawy podobne do objawów kardiologicznym lub psychologicznych.
Ja np miałem skoki ciśnienia do 180/140, puls 126, duszności, senność ...
Mnie pierw leczono na serce potem na nerwice aż się okazało że mam hashimoto hehe.